İki Farklı Faaliyet İçin Gelir Vergisi Hk

merhabalar,
Ben vergi mukellefiyim. İnternetten satış yapan firmalar için taşımacılık yapıyorum. Fatura kesiyorum onlara. Eşimin de şirketi var. Sormak istediğim şu;
2 farklı şirket yerine ben şirketi kapatıp eşimin şirketi üzerinden taşımacılık faaliyeti açıp sgklı çalışan olarak işime devam edersem tek beyannemede benim faaliyetimle onun faaliyetinin gelir gideri birleşip kullanılabilir mi? Yoksa 2 faaliyetin geliri gideri ayrı mı tutulur? Yoksa bir şirketin gelir gideri tüm faaliyetler hespalanıp tek kalemdemi tutulur. Nasıl bi vergi çıkar

Sayin xRoscha

Soru : Ben vergi mukellefiyim. İnternetten satış yapan firmalar için taşımacılık yapıyorum. Fatura kesiyorum onlara. Eşimin de şirketi var. Sormak istediğim şu;
2 farklı şirket yerine ben şirketi kapatıp eşimin şirketi üzerinden taşımacılık faaliyeti açıp sgklı çalışan olarak işime devam edersem tek beyannemede benim faaliyetimle onun faaliyetinin gelir gideri birleşip kullanılabilir mi?

Cevap : Evet

Soru: Yoksa 2 faaliyetin geliri gideri ayrı mı tutulur?

Cevap: Hayir. tek beyannemede iki faaliyet bir gosterilir.

Soru : Yoksa bir şirketin gelir gideri tüm faaliyetler hespalanıp tek kalemdemi tutulur.

Cevap: Bir şirketin gelir gideri tüm faaliyetler hespalanıp tek kalemdemi tutulur. Vergi olarak da tek vergi cikar.