İki Kere Ödenen Motorlu Taşıt Vergisi

Arabamin 2006 senesi Motorlu Tasit Vergisi'ni yanlislikla iki kere odemis bulunmaktayim (birinde Ziraat, digerinde Garanti Bankasi araciligiyla). Fazladan odemis oldugum bu parayi geri alma, hatta daha da iyisi, 2007'nin MTV'ne saydirmak icin ne yapmam gerekiyor? Yanitiniza tesekkurler.

vergi dairesine makbuzlarla birlikte başvurursanız onlar gerekli düzeltme ve mahsup işlemini yapacaklardır.
iyi çalışmalar

Merhaba.. Arkadaşlar aynı durum bir arkadaşımın başına gelmiş 2005 yılında bir tane mtv yi çift yatırmış. Yıl başında bana rica etti düzeltebilirmiyiz diye. Araç İstanbul plakalı Ümraniye Nakil Vasıtaları V.D. ne kayıtlı. Dilekçe postaladım evraklarla birlikte artı birkaç evrak daha istediler onlarıda gönderdim. Bir senedir hala düzeltilecek. İllalah geldi inanın. Her aradığımda bir sorun çıkıyor. Ya evraklar kaybolmuş diyorlar sonra çekmecenin içinde buluyorlar yada hangi memurda olduğu karışıyor sonrada bir yıldır düzelmezmi diye kendi kendilerine hayret ediyorlar. Hayır birde hiç çekinmeden evraklar kayıp diyebiliyorlar. Aynı şekilde elemanı Antalyadaki vergi dairesine bir araç için borcu yoktur almaya gönderiyorum aracın mtv tahakkuklarını eksik yaptıkları için tekrardan birsürü borç çıkarıyorlar üstelik gecikme faizli. Şaka gibi değilmi üstelik muhatap ta bulamıyorsunuz. İstanbuldaki sorun hallolmamakla birlikte bir haftadır da burdaki sorunla uğraşıyorum. Bu mtv deki karışıklık nedir böyle çözebilmiş değilim. Allah sonumuzu hayır etsin...