fonradar

İlamsız İcra Takibi

Ben müteahitten 2011 mart ayında ev aldım peşin 20 bin 70 bin evimi satınca 12 bin taksitle kalanınıda 27 bin tl tapuyu alırken şeklinde.Evimi satıp nerde oturacam dediğimde müteahit bana sen 90 bin tl yi bana ver ben sana boş direlerinden veririm senin dairen bitince geçersin dedi.bir sözleşme yaptık alacak ve ödeme planı hakkında yalnız bana tahsis edeceği evi sözleşmeye yazmamış.Ben evi sattım paraları ödedim sattığım evi alan arkadaşın yasal süresi dolunca benden boşaltmamı istedi bende müteahitten bana verdiği sözü tutmasını istedim,bana sıvasız kapısız penceresiz dairede dairem bitene kadar oturmamı söyledi.ben evin içindeyken kapılar ve pencereler takıldı dairem bitene kadar nisan 2013 burada oturdum.kalan 27 bin tl yi ödeyip tapumu aldım daireme geçtim.Sonra 5 aralık 2013 te noterden 7200 tl bana kira borcu var diye ihtarname çekti.bende herhangi bir kira borcum yoktur ben bana tahsis edilen evde oturdum.temelden daireye girdim verdiğim peşin paraya karşılık bana bu daireyi tahsis ettiler herhangi bir borcu kabul etmiyorum diye karşı ihtarname çekti.Müteahitte buna karşılık bana ilamsız icra takibi başlattı,bende bor dahil herşeye itiraz ettim.bana ilamsız icrayı başlatan ve ihtarnameyi çeken oğlu bende oğlunu tanımam,güya daire oğluna aitmiş bende oturmuşum
Sorum şu; Benim herhangi kira sözleşmem olmadığı gibi kiracı olarakda oturmadım,bana icra takibi başlatan oğlunu tanımam.Ayrıca 1 nisan 2013 tarihinde çıkmışım adamlar bana 5 aralıkta bir yıllık hiç para ödemedi diye ihtar çekiyor.bunun kanuni ve hukuki bir karşılığı varmı.teşekürler

Ne cavabı istiyorsunuz. Bunu bir an önce avukatanızla paylaşın. Buranın konusu değil.