İlanen Tebliğ İle 2006 Yılına Kesilen Ceza..!

TLHOMR

Katkı Sunan Üye
Değerli arkadaşlar merhaba;

2006 Yılında kapanışı yapılan bilanço-şahıs mükellefi kapanış yılında AB formalarını vermemiş.

Vergi dairesinden 1.370 TL usul.cezası ÖDEME EMRİ gelmiş.. Dönemi 2006, Vadesi haziran /2012 yazıyor..

Daha önce herhangi bir ceza ihbarnamesi vs. mükellefin evine ya da eski işyerine yapılmış değil.. Biz de hiç olmazsa 6111 mucibi ödensin diye vergi dairesine gittik.

Kasım 2011 Tarihinde vergi dairesinde İLANEN TEBLİĞ yapıldığını, cezanın kesinleşerek ödeme emri tanzim edildiğini söylediler.. Hiç bir şey yapılamazmış..!

Aklımıza yatmadı doğrusu... Bilgimiz dahilinde TEBLİĞ yapılsaydı her türlü indirim, uzlaşma vs. hakkımız vardı..

Bu tür olayla karşılaşan değerli üstadlardan yardım rica ediyoruz.. Mahkemeye gitmeden ne yapılabilir.. Ya da yapılabilir mi ?

Saygılar..

Malesef vergi daireleri bu tip uygulamalrı sık sık yapıyor. Uydurma bir gazetede ilanen tebligat yapıyorlar.
Sonra ceza ihbarı gelip sizi buluyor ama.
Tek çare süre içinde dava açmaktır.

Malesef vergi daireleri bu tip uygulamalrı sık sık yapıyor. Uydurma bir gazetede ilanen tebligat yapıyorlar.
Sonra ceza ihbarı gelip sizi buluyor ama.
Tek çare süre içinde dava açmaktır.

Sn.nguroy ; dava için örnek metin hususunda yardımınız olabilir mi?
Saygılar..

Ödeme emrini eve tebliğ edebilen ilanen tebliğ yapamaz. Mahkemede kazanma ihtimaliniz yüksek. (İlanen tebliğ tarihi sonrası vd gidip ev adresim şudur gibi bir bilgilendirme yapmadı iseniz.)

Yok bizim herhangi bir adres bildirmemiz vs. söz konusu değil... Dava için örnek metin arıyorum.. Yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkür ederim..

Davada tebliğin usulsüz olması nedeni ile ZAMAN AŞIMINDAN cezanın kaldırılmasını mı talep etmeli... Uzlaşma veya 6111 talebinin kabulünün sağlanması olarak mı ?
Ve nasıl bir formatı var.. Daha önce hiç başımıza gelmedi.. Saygılar..

Bu işler ezbere olmaz arkadaşım. Bir meslektaşdan profesyonel yardım alınız.