İnşaat İşçilerine İş Bitmeden Yapılan Maaş Ödemesi

merhaba. şirket tarafından yapılan özel bina inşaatında çalışan 6 işçiye her ay sonu bankadan maaş ödemesi yapıyoruz. ancak daha iş bitmediğinden fazla fazla ödeme yapılmış olacak iş bitene kadar. ödemeleri ne kadar geciktirebilirim. asgari ücret yıl başından itibaren yükseldiğinde özellikle iş daha yarı olmadan işçiler parasının çoğunu almış olacak. bunu nasıl organize edebilirim. paraları tabi ki ödenecek ancak iş o kadar hızlı ilerlemiyor. anlaşmaya göre iş bitiminde alacakları parayı peşin peşin almış oluyorlar. ben ne kadar geciktirebilirim en fazla.

merhaba. şirket tarafından yapılan özel bina inşaatında çalışan 6 işçiye her ay sonu bankadan maaş ödemesi yapıyoruz. ancak daha iş bitmediğinden fazla fazla ödeme yapılmış olacak iş bitene kadar. ödemeleri ne kadar geciktirebilirim. asgari ücret yıl başından itibaren yükseldiğinde özellikle iş daha yarı olmadan işçiler parasının çoğunu almış olacak. bunu nasıl organize edebilirim. paraları tabi ki ödenecek ancak iş o kadar hızlı ilerlemiyor. anlaşmaya göre iş bitiminde alacakları parayı peşin peşin almış oluyorlar. ben ne kadar geciktirebilirim en fazla.
Sayin nehir

Odemeyi durdurun hesabinizi yapin. Fazla, fazla odemenize ferek yok ki bu durdurmanin da bir suresi yok. Odemeleri durdurun hesabinizi yapin hesap ortaya cikinca odemeye devap edersiniz.

Ancak bu odeme herhalde nasil olsa isin sonunda ''asgari iscilik'' hesaplanacak ya onun icin odemeler devam etmis olabilirler Planlamayi da soyle yapin bundan sonrasi icin heray ''HAKEDIS'' yapin. Her ay yapilan hakediste bir onceki hakedis bedeli duseceginden is sonunda gercek iscilik tutarini odemis olursunuz.

a.bina inşaatında çalışan 6 işçiye her ay sonu bankadan maaş ödemesi yapıyoruz.
b.ancak daha iş bitmediğinden fazla fazla ödeme yapılmış olacak iş bitene kadar......
a.doğru,zira normalde olması gereken,
b.bu nasıl oldu?
1-ya iş durdu veya işciye çalışmadan maaş ödendi(+sgk vs)
3.iş bitmediğine göre de işciler bundan sonra da çalışacak,bu süreçte ücret+sgk vs. ödenmeyecek mi,
4.ödenmeyecekse,nasıl olacak,sgortasız ücret almadan mı çalışacaklar?
Sn. Ferhat bey cevap vermiş ama İK yönünden ben anlayamadım😔

Sayiin seref bey hakli. Konu su yonden eksik kaldi. Insaat islerinde genelde isciler puantaj usulu calisirlar. Odemeler belli ki 30 gun uzerinden yapilmis. Bu durumda eger puantaj uyguluniyorsa iscilerin gunleri duzenlenebilir. 30 gun uzerinden degilde 10, 15 hatta isin durumuna gore 20 gun uzrinden duzeenlenebiliir