İnşaat Muhasebesi

Arkadaşlar 2014 yıli içinde bitmesi gereken bir insaat işimiz vardı fakat is bitmeyip 2015 yılına uzadı bu iş için Şubat ayında stopajli hakedis faturasi kestim.Bu is icin kesecegimiz Mart ayında bir fatura daha var Sormak istediğim bu iş ile ilgili 2015 yilindaki gelir ve gider faturaları için hangi hesapları kullanmam gerekmektedir.? ve 2015 yılında kesilen stopaj önümüzdeki yıldaki kurumlarda mi mahsup edilecek? ve 2015 yılına sarkan kısmı yillara sari olarak mi değerlendirilecek? bilgi birikimini paylaşanlara çok tesekkurler

evet 2015 yıllara sari de....2014 hesaplarını nasıl kapattınız ? ( soru güzelmiş)

konuyu uzatmak için soruyorum...

Sayin Askin bulduk 2014 yılının gecici vergi lerinde gelir gideri beyan etmistim ve stopajsiz olarak faturalarını kesmistim

Sayin askin bulduk limited sirket oldugu icin henüz kurumlar vergisi beyanında bulunmadik biz alt taseron olarak çalışıyoruz is 2014 yılında basladi ve ayni yil icinde bitmesi planlanıyordu geliri 600 lu hesaplarda giderlerini de 740 li hesaplarda takip ettik ve geçici vergilerde de beyanlarını verdik ama iş sözleşme süresinde bitmedi 2015 yılı için stopajli fatura kestik yardimci olursaniz sevinirim

Son düzenleme:
Tamam formdasim sikinti yok...2015 de gelirleri ve giderleri 350/170 yapacaksiniz...ve bunu isin bitti yilin kurumlar vergidinde beyan edeceksiniz...kesintileri de kurumlarda duseceksiniz....

Sayin Askin bulduk inanin başka şeyler var zannettim şüpheye düştüm asıl sorum bir yazıda bu gelir ve giderlerin önceki dönem gelir kar ve gider zarar hesaplarında gösterilecegi ile ilgili bir yazi okumamdi bende sizin yaptığınız uygulama olacağını düşünüyorum Yardımınız için teşekkür ederim