İnternet Vergi Dairesi Girişi

mes_ar

Tanınmış Üye
Merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz sene bir vakıfla 01/01/2013-31/12/2013 dönemini kapsayan bir sözleşme yapılmıştı. Şimdi bu vakıfla 2014 için 17/01/2014 tarihinde yeni bir sözleşme düzenledik. Tebliğe göre süresi sona eren sözleşmelerde, yeniden düzenlenen sözleşmelerin, sona erme tarihinden itibaren 15 gün içinde girilmesi gerekiyor. Bu durumda bizim yeni sözleşmeyi 17/01/2014 tarihinde düzenlemiş olmamız bir sorun teşkil eder mi? Burda esas olan yeni sözleşmenin yapılış tarihi midir, eski sözleşmenin bitiş tarihi midir?

Benimde buna benzer bir sorum var.
31.12.2013 tarihinde sözleşmesi fesih edilen mükellefin, Vuk 405 nolu tebliğe göre 15.01.2014 tarihine kadar sisteme bildirmem gerekiyor. Ama ayın 24 kadar verilmesi gereken KDV beyannamesi için ne yapmalıyım diye e-beyanname çağrı merkezini aradım. Bayanın bana dediği ifade şu;
"Aylık beyannameler ve dönem beyannameleri verilmeden önce sözleşmeyi fesih etmek sistemsel sorunlar çıkarta biliyor" dedi. Net bir bilgi vermiyor. An itibariyle e-beyanname sistemine 31.12.2013 tarihinde fesih ettim diye bildirim yapsam, mükellefin Aralık/2013 KDV beyannamesini beyan edebilir miyim?

Son düzenleme:
Benimde buna benzer bir sorum var.
31.12.2013 tarihinde sözleşmesi fesih edilen mükellefin, Vuk 405 nolu tebliğe göre 15.01.2014 tarihine kadar sisteme bildirmem gerekiyor. Ama ayın 24 kadar verilmesi gereken KDV beyannamesi için ne yapmalıyım diye e-beyanname çağrı merkezini aradım. Bayanın bana dediği ifade şu;
"Aylık beyannameler ve dönem beyannameleri verilmeden önce sözleşmeyi fesih etmek sistemsel sorunlar çıkarta biliyor" dedi. Net bir bilgi vermiyor. An itibariyle e-beyanname sistemine 31.12.2013 tarihinde fesih ettim diye bildirim yapsam, mükellefin Aralık/2013 KDV beyannamesini beyan edebilir miyim?

Evet, beyan edebiliyorsunuz. Mesela ben 31/12/2012 de kapatılan ve dolayısıyla sözleşmesini iptal ettiğim iktisadi işletmenin 2013 yılında kdv, muhtasar, geçici vergi ve kurumlar vergisini gönderebildim, hiçbir sorun çıkmadı.