İrade Fesadına Uğramış Olur muyum?

Ynt: İrade Fesadına Uğramış Olur muyum?

brüt 1991 tl. ayrıca senede 1 defa 200 tl bayram 200 tl giyim yardımı..

valla bilmiyorum acayip bi matematik kullanıyorlar heralde. mahkemeyi kaybetsem dahi tekrar hesaplanır mı acaba?

nguroy ' Alıntı:
ee nasıl bulmuşlar 14000 ni
supermandied ' Alıntı:
valla bilmiyorum acayip bi matematik kullanıyorlar heralde. mahkemeyi kaybetsem dahi tekrar hesaplanır mı acaba?

ayrılma veya fesih tarihinden, ödemenin yapıldığı tarihe kadar geçecek süre için aylık % 5 oranında hesaplanacak faizi ile birlikte

sanırım faizi ile birlikte hesaplıyolar...

emansur ' Alıntı:
ayrılma veya fesih tarihinden, ödemenin yapıldığı tarihe kadar geçecek süre için aylık % 5 oranında hesaplanacak faizi ile birlikte

sanırım faizi ile birlikte hesaplıyolar...

evet bencede. 24 aylık taahhüt ettiğiniz süre bitiminde tazminatı alacaklarmış gibi, 24 ayın tamamlanması için kalan aylar kadar da faiz hesaplamışlara benziyor

Arkadaşlar ayrıca bir hususu belirtmek istiyorum. benim mesaim sabah 8 de başlıyordu akşam 17:00 da bitmesi gerekirken işveren beni bazen gece 22:00 lara kadar çalıştırdığı oluyordu.Fazla çalışma ücretimi de yatırmadılar.Bu konuda hakkımı arayabilir miyim? Bu şekilde yaklaşık 1 sene çalıştım. Mesai saati pek takmıyorlardı.Bana sözlü olarak eve gitmemem ve çalışmaya devam etmem söyleniyordu.Fazla çalışma ücretimi alabilirmiyim?Almak için nasıl kanıtlamalıyım? sonuçta beni yalancı konumuna da düşürebilirler..

Bak bunu ispatlamak daha kolay. İşte burdan yakalyabilirsiniz.
Dava açın ve talep edin . Yaptığınız iş gereği orda bulunduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.
Yapılan işte sizin olduğunuzu gösterir bir çok kanıt vardır.

Ne gibi mesela? kestiğim fişlerin fotokopisi işe yarar mı? Üzerinde tarih ve saatler de yazılı..

Sizin kestiğinizi gösteren her şey olur. İşten ayrılmış orda çalışan şahit olur.
İş yapılan firmalardaki elemanların ifadeleri olur, Ne bilim her şey mahkemede geçer.
Şöyle yaparsınız siz fazla mesai, izin hakkı, hafta sonu resmi tatil mesai diye dava açın. Belili bir aşama kaydederseniz karşılık uzlaşma yoluna gidersiniz elinizde koz olur.

Tamam çok teşekkür ederim.Şahit bulmak biraz zor olucak ama napalım çalışacaz..

Fişlerde parafınız varsa veya sizin tarafından kesildiğini gösteren bir kod varsa işe yarar

imza yetkim yok yani paraf atamıyorum. ama bilgisayarda benim tarafımdan fiş kesildiği yazılı. peki her ayrı gün için fiş mi göstermeliyim yoksa 1 tane gösterip bunun gibi defalarca hakkım gasp edildi diyebilir miyim?

Siz hemen o fişlerin her güne birkaç tane çıktısını basıp alın. Başka belge varsa onların da fotokopilerini bulun. Sonra değiştirip yok ederler.
Mesai dışı çalıştığınız kanıtlayacak ne varsa hepsinden fotokopi alın.
Eğer server üzerinden çalışıyorsanız , Mesai dışı saatlerde sizin bilgisayarınızın açık olduğuna dair rapor bulun vb..

18:00 dan sonra kestiğim 8 tane fiş ele geçirdim. acaba bunları örnek gösterip 1 yılı aşkın süre her hafta içi asgari 3 saat fazla çalıştığımı söyleyip geriye dönük tahsil edebilir miyim?

Bence şu anda yetersiz daha çok belge bulmaya çalışın.

daha fazla belge bulmam imkansız. yeni sistemde fiş üzerinde isimlerim yazıyor ama eski sistemde yazmıyor.yeni sistemden sonra genelde 5 te bıraktım işi. ama daha öndeki 14 aylık dönemde saat 21:00 lara kadar alıştığımı şahitlerle de kanıtlayabilirim.

Şahitlerin tarafsız olması lazım. Yoksa mahkeme yeminsiz ifade alır o da geçersiz olur.