İş Göremezlik Belgesi Güncelleme Sorunu?

İş göremezlik belgesini 4. günün de güncelleme yapmak istedim Nitelik :E veya H Nitelik Tarihi :11.11.1111 şeklinde yazmakta ve bunu düzeltmemi istemekte buraya hangi tarihi girmeliyim?Bugün 5. günü acil ???

Ynt: İş Göremezlik Belgesi Güncelleme Sorunu?

İşe başlama tarihini düzeltin yeterli..

yalnız işe başlamayı düzelttimde sorun nitelik tarihini düzeltmemi istemekte oraya ne yazmalıyım_?

Siz ilk rapor girişi yaparken sigortalılık devam ediyor mu? sorusuna verdiğiniz yanıtı hatırlıyor musunuz?

Nitelik bitiş tarihi sigortalılık sona eriş tarihi olabilir..

10 dakika önce bir güncelleme yaptım.. bende sorun çıkarmadı..size neden böyle uyarı verdi bilmiyorum..

Sigortalılık devam ediyor muya evet dediğim kesinde nitelik tarihi ne yazılmalı şimdi hiç güncellenmemiş birtanesini kontrol ettim.Nitelik bölümünde E Nitelik Tarihindede 0001.01.01 bu şekilde yazmakta acaba ben ne yapmalıyım?

Nitelik tarihi neden var ne işe yarar bilmiyorum. sigortalılık devam ediyor ve rapor başlangıç-bitiş tarihini yazmak yeterli. Benim girdiğim belgelerde de o tarihleri vermiş.

Şimdi ben primleri düzeltmek için güncelleme yaptım.Ve o tarihide rapor bitiş tarihi yazdım.Nitelik bitiş tarihini yazmamı istemekteydi.Acaba doğrumudur yanlış mı_?

Tamamdır.İlgilenen Herkese çok TEşekkür Ediyorum.Sonunda Çözdüm.1111.11.11 yazan bölümü ilk güncellemeye girdiğinizde düzeltmenizi istemektedir.Tamamen Sildiğimizde kaydet dediğimizde bir sorun oluşmamaktadır.Benimde bildiğim kadarıyla Nitelik Bitiş Tarihi Sigortalılık bitiş tarihi şimdi düzeldi.Kolay gelsin.

ben ocak ayında 1gün rapor aldım 05.01.2011 yazacağıma 05.01.2010 yazmışım.
1.sorum 31 çeken günlerde 1gün eksik gün gösterimi yapılıyor mu?
2.sorum ben 2010 u 2011 olarak şimdi düzeltsem sorun olur mu? düzeltmemekte yarar var mı? 05.01.2010 da bu uygulama yoktu zaten:(
bütün raporları girdim sorun çıkmadı kendi raporum da sorun çıktı pişmanım:(

1- Prim ödemesi olarak 30 gün, eksik gün için 1 gün istirahatli seçeneğini kullanabilirsiniz.
2- Güncelleme yapabilirsiniz.

3- Terzi kendi söküğünü dikemezmiş

NİSANLI ' Alıntı:
1- Prim ödemesi olarak 30 gün, eksik gün için 1 gün istirahatli seçeneğini kullanabilirsiniz.

Cezai bir durumu varmı acaba? düzeltmenin

NİSANLI ' Alıntı:

zaten primi 30 gün , raporu bildirmeye ne gerek var ki :-\

ay 28-29-30-31 çekse dahi..primler 30 gün üzerinden yatırılıyor..

Ama iş eksik güne gelince değişiyor..31 çeken bir ayda.. 15 gün rapor alan çalışanın primini 16 gün olarak bildirmiyor muyuz?

AYLIK PRİM VE HİZMET BELGELERİNDE EKSİK GÜNLERİN BİLDİRİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU
Bilindiği üzere, 28/09/2008 tarihli, 27011 sayılı resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine Ve Primlerin Ödenme Sürelerine Dair Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğin "d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden" başlıklı maddesinde, "Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır." denilmektedir.
Buna göre, ay içinde eksik çalışması bulunan sigortalıların prim ödeme gün sayıları;
Ay/dönemdeki toplam gün sayısı - Eksik gün sayısı = Prim ödeme gün sayısı formülü vasıtasıyla belirlenecektir.
Örnek 1: 31 gün çeken ayda 5 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 31-5=26, Eksik gün sayısı 5 olarak bildirilecektir.
Örnek 2: 31 gün çeken ayda 1 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 31-1=30 olacağından, Prim ödeme gün sayısı "30" gün olarak bildirilecek ve eksik gün sayısı girilmeyecektir.
Örnek 3: 30 gün çeken ayda 14 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 30-14=16, Eksik gün sayısı ise 14 olarak bildirilecektir.
Örnek 4: 30 gün çeken ayda 1 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 30-1=29, Eksik gün sayısı ise 1 olarak bildirilecektir.
Örnek 5: 28 gün çeken Şubat ayında 3 gün ücretsiz izinli olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 28-3=25, Eksik gün sayısı ise 3 olarak bildirilecektir.
İşverenlerimize önemle duyurulur.
devamını okumak için tıklayınız

doğrudur , fakat 31 çeken ayda 1 gün rapor , izin vs. varsa 30 gün prim olduğu için ayrıca eksik gün bildirmeye gerek yok diye biliyorum ve uyguluyorum. e-bildirge sayfasında konuyla ilgili duyuru yapmışlardı. site açılmıyor şuan , bakacaktım ama :-\

turkasia ' Alıntı:
AYLIK PRİM VE HİZMET BELGELERİNDE EKSİK GÜNLERİN BİLDİRİLMESİNE İLİŞKİN DUYURU
Bilindiği üzere, 28/09/2008 tarihli, 27011 sayılı resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aylık Prim Ve Hizmet Belgesinin Sosyal Güvenlik Kurumuna Verilmesine Ve Primlerin Ödenme Sürelerine Dair Usul Ve Esaslar Hakkında Tebliğin "d.1- Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan sigortalılar yönünden" başlıklı maddesinde, "Ay/dönem içinde işe girişi veya işten çıkışı bulunmayan, çeşitli nedenlerle (istirahat, ücretsiz izin, disiplin cezası gibi) ay/dönemin bazı günlerinde çalışmayan ve çalışmadığı günler için de ücret almayan sigortalıların ilgili ay/dönemdeki prim ödeme gün sayıları, ilgili ay/dönemdeki gün sayısından, ücret almaya hak kazanılmamış gün sayısı çıkartılmak suretiyle hesaplanacaktır." denilmektedir.
Buna göre, ay içinde eksik çalışması bulunan sigortalıların prim ödeme gün sayıları;
Ay/dönemdeki toplam gün sayısı - Eksik gün sayısı = Prim ödeme gün sayısı formülü vasıtasıyla belirlenecektir.
Örnek 1: 31 gün çeken ayda 5 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 31-5=26, Eksik gün sayısı 5 olarak bildirilecektir.
Örnek 2: 31 gün çeken ayda 1 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 31-1=30 olacağından, Prim ödeme gün sayısı "30" gün olarak bildirilecek ve eksik gün sayısı girilmeyecektir.
Örnek 3: 30 gün çeken ayda 14 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 30-14=16, Eksik gün sayısı ise 14 olarak bildirilecektir.
Örnek 4: 30 gün çeken ayda 1 gün raporlu olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 30-1=29, Eksik gün sayısı ise 1 olarak bildirilecektir.
Örnek 5: 28 gün çeken Şubat ayında 3 gün ücretsiz izinli olan sigortalının;
Prim ödeme gün sayısı 28-3=25, Eksik gün sayısı ise 3 olarak bildirilecektir.
İşverenlerimize önemle duyurulur.
devamını okumak için tıklayınız

bende bundan bahsediyordum ;) zamanlama müthiş :D

30 çeken ayın sonunda rapor alıpta.. 31 çeken ayın 2'sinde iş başı yapan bir çalışan denk gelmedi şükür bu zamana kadar.:) ama şimdi tam anlamıyla öğrenmiş oldum..

Yanlış hatırlamıyorsam 31 çeken ay içinde ben 1 gün istirahat bildirmiştim. Tüm bildirgeleri onayladığım için deneme yapamadım