İş kazası geçirdim, tedavi masraflarını firma karşılarmı.?

Bir iş kazası geçirdim.

Sigortam yoktu ki şuan halen daha hastanede yatıyorum.Şikayetçi olmaz isem hastane ve diğer masraflarımı yatarımı karşılayacaklar dendi ben buna inanıyorum yaparlar ama yapmazsalar.

Tekrar verdiğim ifadeyi değiştirme gibi bi lüksüm var mı.?

İnternette araştırıken bu sayfa çıktı ve kayıt oldum bana yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum.

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: BANA YARDİMCİ OLABİLECEK VAR Mİ MERAK EDİYORUM..

Geçmiş olsun. Şikayetçi olursanız da karşılarlar. Patronun babasının oğlu değilsiniz bunu unutmamanızı öneririm.

cok sagolun ama bana patronum değilde beton şirketinin arabası carptı calişirken ezildim kalcam kırıldı ve halan daha yatiorum . bana beton şirkenin sahibi ve sigortacisi bunu söyledi o yüzden ne kadar da olsa süpe uyandırıo kafamda dediğin qibi babasinin oqlu deqilim :)

Şikayetçi olmadınız ve masrafları da karşılamadılar.Ne yapacaksınız?Bu arada ifade vermişsiniz demekki.İfadenizde ne dediğiniz önemli.

ifadeyi alan polis e sordum böyle bi durum olusursa ifademi değiştirebilirmiyim diye sorduqumda 3 ay icinde yapabilirsin dedi

Karşı tarafın yaklaşım tarzını tabiki bilemiyoruz.İyi niyetlide olabilirler.Ama uzak ihtimal,iyi niyetli olsalardı sigortanızı yaparlardı.Masrafların karşılanacağına dair ellerinden kaşe imzalı bir taahhütname almaya çalışın.En azından bulunsun.Bunların dışında kaza tarihinden önce o işyerinde çalıştığınızı ispatlayacak belge bilgi vs.gibi veriler elinizde var mı?Gerçi gerek olmayabilir,çünkü kazanız iş kazası zaten.Karşı tarafın yaklaşımına ikna oluyorsanız kararı siz vereceksiniz maalesef.

Ynt: Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm

Konuyu tanıdığınız bir avukata açın, sağlam bir sözleşme hazırlasın tabi sözleşmenin geçerliliği nedir onu da sorun. İleride çıkabilecek olası rahatsızlıkları da göz önünde bulundurun. Eğer ifadeyi geri alacaksanız kesinlikle bir avukatla işbirliği içinde hareket edin.

Ynt: Bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm

kanunkaide ' Alıntı:
Konuyu tanıdığınız bir avukata açın, sağlam bir sözleşme hazırlasın tabi sözleşmenin geçerliliği nedir onu da sorun. İleride çıkabilecek olası rahatsızlıkları da göz önünde bulundurun. Eğer ifadeyi geri alacaksanız kesinlikle bir avukatla işbirliği içinde hareket edin.

cok saqolun bu dediğiniz gayet mantıklı teşekkürler düşünceleriniz icin.