İş sözleşmesi

acil lütfen,
merhabalar
arkadaşlar iş sözleşmesi ile ilgili bir sorum olacak bilgisi olandan lütfen acil aydınlatmasını rica ediyorum.
işyerinde sigortalı bir çalışanımız sürekli dışarda işi gereği.yolda başına bişi gelse riskli olur diye dışarda çalışan için bir sözleşme örneği varmı.

Ynt: iş sözleşmesi

Bilindiği üzere,işci-işveren ihtiyaç durumuna göre uygun türde sözleşme akdedebilirler.İşin gereği işyeri dışında sürekli çalışanlar hakkında,bu çalışma durumu dikkate alınarak:
a.önceden yapılmış sözleşme ise,sonradan bir yazı ile aşagıda belirtilen hususlar Tebliğ olunabilir,
b.ilk defa yapılacak ise,bu sözleşmeye aynı yada başkaca uygun gördüğünüz hususlar ilave edilebilir,
Şimdilik aklıma gelenler

İşcinin Dikkat Etmesi Greken Hususlar:
1.işci,işyerinde olduğu gibi görevini sadakat içinde özenle yapacak
2ahhlak ve iyi niyet kurallarına riayet edecek(25/II)
3.işverenliğimizin sosyal çevreye karşşın itibarını sarsacak söz,tutum ve davranışlardan kaçınacak
4.işin-görevinin yürütümü ile ilgili hususlara-durumlara riayet edecek
5.gerekli hallerde birim amirini zamanında bilgilendirecek
6.iş sağlığı ve güvenliği önlemlerine uyacak
7.trafik kurallarına riayet edecek
8.görev ve yetkisi dışında iş yapmayacak
9.görevi dışında 3cü kişilere karşı şahsi olarak verdiği zararlardan kaendisi sorumludur
vs.gibi hususlar olabilir

Ynt: İş sözleşmesi

Benim anladığım,ilgiden veye işin yürütümünden kaynaklanıp işvereni zor duruma sokabilecek durumları,ilgili işveren açısından(bu durumları) riskler olarak ifade ediyor, değerlendiriyor.(gibi geldi bana

Ben gene anlamadım o olabilesi sebepleri Şeref bey,
ilk cevabınızda belirttiğiniz noktalar zaten, 4857 sayılı iş kanununa bağlı çalışanın, fizan a gitse bile uymak zorunda olduğu noktalardır.
İlave ne gibi tedbir olabilir? Hangi durumlara karşı olabilir? işveren kendisini tamamen koruyabilsin-soyutlayabilsin.
Her halukarda, dışarda olarak işini yapan o çalışan, aslen işverenin temsilcisidir ve işverenin, olası sakat! durumlardan kendini tamamen soyutlayabilmesine imkan bulunmamaktadır.

haklısınız sn.keremcem, (demekki istenilen verdiğim cevap imiş öyle anlaşılıyor)

Merhaba lar Arkadaşlar Personel alımında İş yeri için personle sorumluluk vermek üzere hazırlanan maddelerle ilgili tutanağı olan varmı ? acil lütfen

Nihat Dik ' Alıntı:
Merhaba lar Arkadaşlar Personel alımında İş yeri için personle sorumluluk vermek üzere hazırlanan maddelerle ilgili tutanağı olan varmı ? acil lütfen
Genel matbu bir evrakdan ziyade(olsa bile 0 işci için uygulanması doğru olmaz)ilk etapda bu durum işcinin yapacağı " iş ", "görev tanımı" "personel yönetmeliğinin ilgili hükümleri ve konu hakkında önceden kaleme alınan genelge ve talimatlar dikkate alınarak ,esasen önce sözleşme de belirtilmesi,mümkün olmamışsa veya görev değişikliği olmuş ise sonradan yine bahsekonu husus lar gözönünde bulundurularak düzenlenmesi uygun olacaktır.