fonradar

İşe Başlama

bizim bir tanıdığımız işyeri başmak istediğini söyleyip bize geldi.açılış evraklarını hazırlayıp vergi dairesine bildirdik.yoklaması tutuldu.vergi levhası onayı için vergi dairesine gittiğimde mükellefin başka bir adreste işyerinin bulunduğu ve kapatılmadığını öğrendik.Fakat mükellef eski işyerini kapatmış vergi dairesine bildirmemiş yoklama zamanı 11.09.2008 bizim bir dilekçe vermemiz gerekiyormuş nasıl bir dilekçe yazıcam acaba lütfen bana yardım edin.

Ynt: İşe Başlama

YESİM549 ' Alıntı:
bizim bir tanıdığımız işyeri başmak istediğini söyleyip bize geldi.açılış evraklarını hazırlayıp vergi dairesine bildirdik.yoklaması tutuldu.vergi levhası onayı için vergi dairesine gittiğimde mükellefin başka bir adreste işyerinin bulunduğu ve kapatılmadığını öğrendik.Fakat mükellef eski işyerini kapatmış vergi dairesine bildirmemiş yoklama zamanı 11.09.2008 bizim bir dilekçe vermemiz gerekiyormuş nasıl bir dilekçe yazıcam acaba lütfen bana yardım edin.

Sayın Formdaş

Tanıdığınız herhalde gelir Vergisi mükellefi yani şahıs firması var.Yazacağınız dilekçe örneği ve yapılması gerekenler

Dilekçe Örneği

T.C
...........Vergi Dairesi Müdürlüğü
İSTANBUL

Dairenizin .....................sicil nolu (bunun yanında T.C kimlik numarasınında faydalı olur)mükellefinizim................................................adresinde mukim işyerimi.../....../....../tarinide kapattım.Vergi Mükellefiyetimin terkinini arz ederim.

saygılarımla
isim imza

tabi kapanış tarihini 1 ay içinde vergi dairesine bildirmedğiniz için usulsüzlük cezası keseceklerdir

ferhat