fonradar

İşe Başlamadan İşten Ayrılan Personelin İşten Çıkış Bildirgesi

asuri33

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar 03.05.2013 yeni işe alınan bir personelin sözleşme imzalatmadan işe girişini yaptım personel işe başlayacağı tarihte arayıp işe başlamayacağını söyledi şimdi işten çıkışı vereceğim personelden dilekçe ve ayrıca diğer çalışanların şahitliğinde tutanak imzalattım işten çıkışı verirken çalıştığı günü ''sıfır'' gösterdiğim de eksik günü 1 gün yapıp ve nedenine de diğer işaretliyorum işten çıkış sebebine de diğer i işaretliyorum yaptığım işlem doğru mudur? Tavsiyelerinizi bekliyorum...

O kişinin gelmediği gün ile ilgili olarak bir devamsızlık tutanağı hazırlayın.Çıkış bildirgesinde eksik gün nedenini "Devamsızlık" olarak seçin.Daha sonra eksik gün bildirimi yaparken ek/10 formuna o devamsızlık tutanağını ekleyin ve o şekilde bildirim yapın.Çalışma gününü sıfır olarak göstereceksiniz zaten.Eksik gün nedeni "diğer" değil "devamsızlık" olacak.

merhaba ek/10 ve bordroyla hiç uğraşmayın bağlı bulunduğunuz sgk müdürlüğüne dilekçe ve tutanak ile başvurun yaptığınız girişi direkt iptal ediyorlar ve hiç bir işlemle uğraşmak zorunda kalmıyorsunuz.Dilekçe örneği aşağıdaki gibidir;
T.C.
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU
FATİH SİGORTA MÜDÜRLÜĞÜ
Konu:İşe Giriş İptali Hk.

Kurumunuzun .............. sicil numaralı işyeriyiz.02.05.2013 tarihinde işe başlayacak olan ............. T.C.Kimlik numaralı ............ adlı personelimiz işyerimizde çalışmayacağını bildirdiğinden dolayı girişinin iptal edilmesini arz ederiz.İşe giriş bildirgesini dilekçe ekinde tarafınıza sunmaktayız.

Durumu bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederiz.

Saygılarımızla;