fonradar

İşe Girişi Unutulan İşçi

kadirdiloglu

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

2005 yılından beri şirketimizde çalışan biri 2012 yılında emekli olup bizle çalışmaya devam etmiştir. Ancak; bildirgede çıkışı ve emekli olarak girişi gözükürken igb emekli olarak verilmesi unutulmuştur. Bugüne kadar fark edilmemiştir.Bu durumda ne yapmalıyız. işe giriş bildirgesini sgk mı yapacak? Ceza yemeden kurtulabilir miyiz?

bildirgeler sgdp olarak verildiği için normal işe girişi yapılmadığı için emekli maaşı kesilmemiş ondan farkına varılırdı yoksa
bence kulağınızın üstüne yatın geçici işyeri değilse kapanış olmayacağından kimse farkına varmaz
düzeltseniz ceza olur, farkına varılıp ceza kesilirse ödersiniz ki farkına varılacağını hiç sanmıyorum
geçici işyerlerinde ilişiksiz alınırken işe giriş çıkışlar kontrol ediliyor sadece

bildirgeler sgdp olarak verildiği için normal işe girişi yapılmadığı için emekli maaşı kesilmemiş ondan farkına varılırdı yoksa
bence kulağınızın üstüne yatın geçici işyeri değilse kapanış olmayacağından kimse farkına varmaz
düzeltseniz ceza olur, farkına varılıp ceza kesilirse ödersiniz ki farkına varılacağını hiç sanmıyorum
geçici işyerlerinde ilişiksiz alınırken işe giriş çıkışlar kontrol ediliyor sadece

işyerine geldim çalışanın dosyasını kontrol ettim. Çalışanın işe girişi emekli olarak yapılmış ve barkodlu çıktısı alınmış ama sgk internet sitesinde işe girişi gözükmüyor. problem aslında sgk sayfasında gözükmemesi...

Şimdi tabir-i caizse,kurcalama bozarsın derler ya,sizinki de biraz o hesap oldu.
Kuruma gitseniz kimbilir önünüze başka neler çıkacak,gitmeseniz,ha anlaşıldı ha anlaşılacak tedirginliğiyle de yaşanmaz.
Gidip araştırın derlerse araştırın,oluruna bırakın derlerse bırakın.