İşe Girişlerin Pazartesi Günü, Günü Birlik Verilmesi...

say

İşe giriş bildirgesinin pazartesi günü kuruma verilmesi ,sigortalınında başlama tarihi yine pazaertesi günü olması
arkadaşlar bunu ben böyle yaptım ama ilk yaptım bundan sizin haberiniz varmıydı.

herkese günaydın. sayın say işe giriş bildirgeleri ile ilgili kanun maddelerini aşağıya yapıştırdım dikkatle incelemenizi tavsiye ederim.
1 İşveren, sigortalı olarak çalıştıracağı kişiyi işe başlatmadan en geç bir gün önce Kuruma bildirmekle yükümlüdür. Ancak, inşaat işyerlerinde işe başlatılacak sigortalıyı işe başlatıldığı gün; Kuruma ilk defa İşyeri Bildirgesi verilen işyerlerinde işe alınan işçileri ise en geç bir ay içinde Kuruma bildirmek zorundadır. Sigortalı İşe Giriş Bildirgesi, yasal süresi içinde iadeli-taahhütlü olarak posta yoluyla da gönderilebilir. (506 SK. Md:
3. Sigortalı İşe Giriş Bildirgesini yasal süresi içinde Kuruma vermeyen işveren hakkında, her bir sigortalı için aylık asgari ücret tutarında, bildirilmeyen sigortalıların çalışma izninin olmaması durumunda da asgari ücretin iki katı tutarında idari para cezası uygulanır (506 SK.Md: 140/b).
eğer firmanız inşaat firması ise iş kolu kodu 4003 ise sorun yok çünkü bu firmalarda işe girişler işe başlanılan gün verileri. diğer sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için ise işe başlamadan bir gün önce kuruma giriş yapılır.
işe girişiniz işveren servisi komisyonunda incelenip size asgari ücretin 1 katı tutarında 531,00 ytl idari para cezası tebliğ edilecektir.
geçmiş olsun

pazartesi yapılan işe girşler ayrımsız o gün verilebiliyor. bir önceki günün tatil olması dolayısıyla

sayın MURO
bu açıklamanızı destekleyecek bir resmi açıklama var mı bunu bizimle paylaşırsanız sevinirim.

http://www.ssk.gov.tr/wps/portal/!ut/p/_s.7_0_A/7_0_HQ?cpid=435

linkteki işe giriş bildirgesinin kuruma verilmesi bahsinde geçiyor