Çözüldü İşkur Anasayfada Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu

yken

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
işkur işveren şifresi ile giriş yapınca Kısa Çalışma Ödeneği Sonuç Bilgisi Raporu isimli link eklemiş, tıklayınca excel dosyası inmekte.
TCKIMLIKNO, AD SOYAD, ISYERIUNVAN, BIRIM STATU başlıkları var ama 3 ayrı kurum için baktım bizde hep boş gelmekte.
Ya hazırlık yapılmakta, buraya kabul edilen çalışanların bilgisi gelecek veya bizde kabul edilmedi bu yüzden boş geliyor excel.
Sizler de kontrol edebilir misiniz?

İkinci olarak biz İşkura Talep Formu ve Liste göndermişdik, mail ile falan henüz bir dönüş olmadı, bu formlarda çalışanın Brüt Ücreti yazmıyor ki,
diyelim kabul edildi ödenecek rakamlar için çalışanın maaş bilgisini nasıl temin edecekler, SGK Bildirge matrahlarını mı SGK'dan alacaklar, bilginiz var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende baktım az önce fakat bizimde liste boş görünüyor, nisan ayının başında göndermiştim, ne yapmak gerek

Benmi körüm yoksa sorgulama linkimi kaldırmışlar.

Nereden sorgulama yaptınız yazarmısınız

Iskur bana geri donus yapti. Bende nisan ayi basinda bildirim yapmistim.

Iskurdan gelen mail de, yeni formattaki bilgileri doldurursak, uygunluk tespitine gerek kalmaksizin, isveren beyani ile odeme isleminin gerceklesecegi soylendi.

Yeni formda odenege basvuru ayindan onceki brut maasi filan da belirtigimiz bir bolum var. Formu isteyen varsa, mail adresini yazsin buraya gondereyim.

linki kaldırmışlar işkur danışmanımıza sordum çalışma yapıyorlar olabilir dedi.

Rapor boş çıkıyorsa, işkur internet sitesinden online işlemler>işsizlik sigortası>ikt\iö\kçö bildirgesi>listeleme menüsünden durumlarına bakabilirsiniz. Sonunda yıldız işareti olanlara çıkmamıştır. Çıkmayanlara pandemi ücretsiz izin uygularsınız.

orda da birşey çıkmıyor, TC ve isim yazarak sorgulama yapıyoruz ama Bildirge Kayıt No soruyor, o yok bu yüzden ARA yapınca birşey çıkmıyor

O kısmı kaldırdılar, işkur excel gönderince kendileri bu excelden XML dosyası üretip sisteme yükleme yapıyorlar bunun akabinde ise Sorgulama sayfası anasayfada aktif oluyor.

O kısmı kaldırdılar, işkur excel gönderince kendileri bu excelden XML dosyası üretip sisteme yükleme yapıyorlar bunun akabinde ise Sorgulama sayfası anasayfada aktif oluyor.

oran excel i kalktı , onun yerine ek2 formu var bir önceki ay pek ve eksik gün bilgilerinin olduğu tablo var, o mu yapılacak...

İşkur'un gönderdiği ek:2 formu ilk başvurunun onaylanması için gerekli. Hatta hafta tatillerinin paylaşımı konusunda bazı şubeler yardımcı olsun diye oran exceli de gönderebiliyor.
Ayrıca bunlara ilaveten,yakın zamanda açılması muhtemel işyerleri için çalışılacak saatlerde değişmeler olursa diye bu konuda da "Kısa çalışma haftalık eksik saat listesi" başlıklı bir tablo gönderiyorlar.Bu tabloya da saatleri değişen personeller varsa bunlar listelenecek ve ayrıca işkura gönderilerek çalışma/çalışmama günleri yeniden güncellenecektir.
Yani kısacası,işin yoksa tablo hazırla.

İşkur'un gönderdiği ek:2 formu ilk başvurunun onaylanması için gerekli. Hatta hafta tatillerinin paylaşımı konusunda bazı şubeler yardımcı olsun diye oran exceli de gönderebiliyor.
Ayrıca bunlara ilaveten,yakın zamanda açılması muhtemel işyerleri için çalışılacak saatlerde değişmeler olursa diye bu konuda da "Kısa çalışma haftalık eksik saat listesi" başlıklı bir tablo gönderiyorlar.Bu tabloya da saatleri değişen personeller varsa bunlar listelenecek ve ayrıca işkura gönderilerek çalışma/çalışmama günleri yeniden güncellenecektir.
Yani kısacası,işin yoksa tablo hazırla.

Tahsin bey nasılsınız,

Hani bir türkü var ya efkarlı günlerime geldi çattı ramazan diye :) mahvolduk..

O zaman işkurun bize yolladığı formları dolduruyoruz...

Tşk.ederim emansur,halimize çok şükür.
Evet ilk etapta o excelleri dolduruyorsunuz.