İşkur Sgk Veri Entegrasyonu Var mı ?

karakaya_

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

İşkur sistemi SGK işyeri dosyalarını görebiliyor mu ?

Yaptığımız SGK işe giriş çıkışları işkur TC kimlik numarasından sorgulayabiliyor bunu biliyorum ama SGK ya yapılan işe giriş
otomatik işkur ekranına düşebiliyor mu ?

Konu hakkında bilen arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

Teşekkürler.

İşsizlik maaşı bağlama ve işsizlik maaşı alan bir işçinin de bu maaşının kesilmesi için işe giriş ve çıkış bildirgelerini görebiliyorlar malum.

Bir çok veriye ulaşmak adına dosyaların bazı kısımlarını bilgilerini görebiliyorlardır büyük ihtimal, örnek teşvikten yararlandırma, işbaşı eğitim programları vs. yararlandırma onaylama, izleme gibi işlemlerde kullanmak için.

Sizin tam olarak istediğiniz, probleminiz nedir?

İşsizlik maaşı bağlama ve işsizlik maaşı alan bir işçinin de bu maaşının kesilmesi için işe giriş ve çıkış bildirgelerini görebiliyorlar malum.

Bir çok veriye ulaşmak adına dosyaların bazı kısımlarını bilgilerini görebiliyorlardır büyük ihtimal, örnek teşvikten yararlandırma, işbaşı eğitim programları vs. yararlandırma onaylama, izleme gibi işlemlerde kullanmak için.

Sizin tam olarak istediğiniz, probleminiz nedir?

Hocam Problem şu: Engelli çalıştırmayla ilgili başımız büyük belada İşkur yüksek tutarda ceza keseceğini söyledi firma sektörü inşaat ve inşaatta engelli çalıştırmak çok zor. Sonuçta İşkur ceza kesmeden önce iletişime geçiyor yazı gönderiyor eksik tamamlayın diyor. Çalışma prensibi bu. Ben kapanan işyeri dosyalarından sonra yeni açılacak işyeri dosyalarını işkura bildirmekten kaçınmayı düşünüyorum bu konuda yorumunuzu rica ederim.

Son düzenleme:
Kesin görüp göremediklerini bilmiyorum, ama bunun uygulanmasının denetimini de yaptığına ve ceza kesebilecek pozisyonda İşkur olduğuna göre illaki görüyordur. Riske girmenizi tavsiye etmem, bırakın işveren 50 kişiye bir engelli çalıştırsın.

Benim tahminim entegre değiller, 2 senedir aktif inşaat bizde da şifre bile alamadım, ararlarsa aylık çizelgeleri girerim derim ama firmalarla fazla uğraşmıyorlar arada bir ziyarete geliyorlar.