fonradar

İşkurdan 600 TL

Matbaada Grafiker olarak çalışmaktayım. Bugün Şirket muhasebecisi gelip patrona öneri sunmuş, genç arkadaş varsa hem sizde çalışan olarak gösterilsin. hemde işkurdan işsizlik sigortası adı altında 600 tl de işkur vericekmiş. patron bana söyledi ben ikna olamadım bir uyanıklık var bu işte. işveren benim primimden mi kacıcak böylelikle beni 1850 tl maasımı sigortalı bir şekilde gözüktürecekmiş. hemde işkur 600 tl ayriyetten para vericekmiş. böylelikle 2100tl net maasım olacakmıs. matbaada çalışalı 3 hafta oldu ve matbaa yeni kuruldu ve yeni vergi levhası alındı. bana yeni kurumsal oldugumuz için böyle bir avantaj sağlandıgı söylendi. ben bu parayı alırsam yarın öbürgün işten cıktıgımda 600 tl önceden almıs olacağım mevlayı geri ödettirmeye calısırmı devlet. burdaki hinlik nedir çözebilmiş değilim kabul etsemmi etmesemmi karar veremedim böyle bir olaya rastladınızmı konuyla ilgili bilginiz varsa paylasırsanız makbule geçer. teşekkürler.

Bende duymadım böyle birşey. İŞKUR'un işbaşı eğitim kursları var. Çalıştığınız işyerinde kurs açılıyor 6 ay boyunca hem maaşını hem sigortanı işkur karşılıyor. Ancak bu farklı birşey. Şehrinizedeki işkuru arayarak bilgi almanız sağlıklı olur daha sonra sorun yaşamayın.