İşsizlik Ödeneğinde 3 Yıllık Şart

600 günü tamamladım. ancak sigortamın başlangıcından 2.5 yıl geçti. 3 yıl bilfiil sigortalı olmak şartı varmıdır, yoksa 600 günlük pirim ödeme yeterlimidir.

Merhaba,
İşsizlik maaşı almak için 3 yıl çalışmak gerekiyor. 3 şartını da eksiksiz yerine getirmelisiniz

3 yıl çalışmak gerekmiyor arkadaşlar.İşsizlik maaşı için geriye dönük son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödemeniz gerekiyor.Tabi işveren tarafından işten çıkarılmanız lazım birde.Eğer son 3 yıl içinde 600 gün varsa 6 ay , 900 gün varsa 8 ay , 1080 (yani son 3 yıl eksiksiz olması gerekiyor bunun için) gün varsa 10 ay işsizlik maaşı alabiliyorsunuz.

yani benim sigorta başlangıcım 2.5 yıl önce. 625 gün prim ödedim. işveren tarafından işten çıkarıldım. sigorta başlangıcım 3 yılı tamamlamadığı için 600 günü geçsemde alamazmıyım.

3 yıl çalışmak gerekmiyor arkadaşlar.İşsizlik maaşı için geriye dönük son 3 yıl içinde en az 600 gün prim ödemeniz gerekiyor.Tabi işveren tarafından işten çıkarılmanız lazım birde.Eğer son 3 yıl içinde 600 gün varsa 6 ay , 900 gün varsa 8 ay , 1080 (yani son 3 yıl eksiksiz olması gerekiyor bunun için) gün varsa 10 ay işsizlik maaşı alabiliyorsunuz.
tekrar okurmusunuz, sn.umut..

Evet son 3 yıl içerisinde en az 600 gününüz varsa , işveren tarafından çıkartıldıysanız ve son 4 ay kesintisiz priminiz ödendiyse işsizlik maaşı alabilirsiniz.3 yıl sigortalı olmak yada prim ödemek gerekmiyor.