İsteğe bağlı sigortada ameliyat

fea

Daha önce hiçbir sosyal güvencesi olmayan 30 yaşındaki biri devlet hastanesinde ameliyat olmak istiyor. Oradaki sekreterlerin söylediği en yakın sgk'ya git 30 tl yatır (burayı doğru anladılar mı emin değilim) isteğe bağlı sigortalı ol. Şimdi bana soruyorlar böyle birşey varmı diye. Ben böyle birşey hiç duymadım ama duyanlarınız uygulayanlarınız varmı diye merak ettim. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Ayrıca isteğe bağlı sigortalı olursa sağlıktan yararlanabilmesi için prim günlerinin nekadar olması lazımdır.

Teşekkürler.

Ynt: İsteğe bağlı sigortada ameliyat

İsteğe bağlı sigorta da prim asgari ücretin tavan ve tabanı arasında beyan edilecek ücretin %32 sidir. sağlıktan da başvurduktan sonra 30 gün sonraa yararlanmaktadır diye biliyorum.

Onların bahsettiği Genel sağlık sigortasıdır.Her hangi bir sosyal güvencesi olmayan sadece aylık sağlık primi ödeyerek sağlık yardımlarından faydalanabilir.5510 ile birlikte çıkmıştı, yürürlülük tarihini tam bilmemek ile birlikte, bunun uygulamasının olup olmadığını da bilmiyorum.

01.01.2012 ye ertelendi ama o zaman da yürürlüğe girmesi pek mümkün görünmemekte.