İşten Ayrılan ve Gelmeyen İşçinin Maaşı?

Kerem21

Katkı Sunan Üye
1 Şubatta işe başlayan işçimiz, 6 Şubatta haber vermeden işten ayrılmıştır. Maaşını alması konusunda ulaştığımız kardeşi, abisinin istanbul'a kaçıp gittiğini, haberinin olmadığını söyledi.

Bu işçinin maaşı konusunda ne yapmamızı önerirsiniz?

Ynt: İşten ayrılan ve gelmeyen işçinin maaşı?

banka hesabı varsa bankaya yatırın

Selamlar.
Her ne kadar gelmeyiş sebebini biliyor olsanızda yinede usulen adresine noter kanalı ile işe davet mektubu gönderin icab edilmediği taktirde sözleşmenin tek taraflı fesh olacağınıda belirtin.Ortalama bir hafta bekleyip çıkışını yapın.Maaşınıda hesabına yatırın.Önerim bu şekilde olacaktır.Saygılar.

Banka hesabı yok, sözleşme tanzimi de yok. İşin doğrusu bir ikametgah, bir kimlik fotokopisi, bir sabıka kaydı haricinde başkada bişeyi yok.

Maaşını ödemezsek, sigorta giderini de KKEG yapsak bişey olur mu? 95 TL için banka banka hesabı var mı diye dolaşacak mıyız yani? Mükellefe alacaklı olarak bekletelim, gelirse ödersiniz dedim ancak bilmiyorum, bu işçinin maaşı 5-6 ay sonra ödense cezai durum oluşur mu?

Kerem21 ' Alıntı:
Banka hesabı yok, sözleşme tanzimi de yok. İşin doğrusu bir ikametgah, bir kimlik fotokopisi, bir sabıka kaydı haricinde başkada bişeyi yok.

Maaşını ödemezsek, sigorta giderini de KKEG yapsak bişey olur mu? 95 TL için banka banka hesabı var mı diye dolaşacak mıyız yani? Mükellefe alacaklı olarak bekletelim, gelirse ödersiniz dedim ancak bilmiyorum, bu işçinin maaşı 5-6 ay sonra ödense cezai durum oluşur mu?

Usulen söylendiği gibi adresine;
Bir yazılı ihtar yollayın
3 gün sonrada fesih bildirimini adresine postalayın
Bir banka hesabı veya ( 10 ve üzeri değil ise çalışan sayınız ) muhasebeden çalışmış olduğu günlere ait ücretini alabileceğini belirtin..
Böylelikle üzerinizde hiçbir sorumluluk kalmaz