fonradar

İşten Ayrılmalı mıyım ?

Arkadaşlar merhaba,

Şuanda yanında çalıştığım mali müşavirden asgari ücret alıyorum. 8 aydır burada çalışmaktayım. Sigortamı da yapalı 2 ay oldu.

Smmm bitirme sınavlarına bu yıl 3.kez girdim ve tek dersim kalan maliyetide son sınavda(2016/3) geçtiğimi düşünüyorum.

Buarada 2.5 yıllık bir tecrübem var. (KDV,Muhtasar,açılış,kapanış,muhasebe kayıtları,SGK işlemleri gibi çoğu işlemleri yapmaktayım)

Şuanki patronum gitme maaşını artırırım diyor. Bir YMM gel birlikte çalışalım diyor, bir yandan da kendi ofisim açmam gerektiği söyleniyor.

Sizce hangisini yapmalıyım ? Ofis açmak için erken mi ? Hazırda bekleyen yaklaşık 7-8 defter var ve bunların 3 ü büyük :confused:

Hangi şehir? Defterleriniz hazırdaysa ve eminseniz bir büroya girin anlaşmalı olarak. Hem kendi defterlerinizi tutun hem de ekstradan çalıştığınız yerden para kazanın. Kesinlikle asgari ücrete çalışmayın. Ön muhasebe elemanları bile asgari ücret kabul etmiyor bugün. Sigortanızdan da yemiş. Durmayın derim nacizane fikrim.

Hangi şehir? Defterleriniz hazırdaysa ve eminseniz bir büroya girin anlaşmalı olarak. Hem kendi defterlerinizi tutun hem de ekstradan çalıştığınız yerden para kazanın. Kesinlikle asgari ücrete çalışmayın. Ön muhasebe elemanları bile asgari ücret kabul etmiyor bugün. Sigortanızdan da yemiş. Durmayın derim nacizane fikrim.

Adana. Bende öyle düşünüyorum. Demir alma vakti geldi bu limandan. İşe olan heyecanımı aldı bu patron benden

Arkadaşlar merhaba,

Şuanda yanında çalıştığım mali müşavirden asgari ücret alıyorum. 8 aydır burada çalışmaktayım. Sigortamı da yapalı 2 ay oldu.

Smmm bitirme sınavlarına bu yıl 3.kez girdim ve tek dersim kalan maliyetide son sınavda(2016/3) geçtiğimi düşünüyorum.

Buarada 2.5 yıllık bir tecrübem var. (KDV,Muhtasar,açılış,kapanış,muhasebe kayıtları,SGK işlemleri gibi çoğu işlemleri yapmaktayım)

Şuanki patronum gitme maaşını artırırım diyor. Bir YMM gel birlikte çalışalım diyor, bir yandan da kendi ofisim açmam gerektiği söyleniyor.

Sizce hangisini yapmalıyım ? Ofis açmak için erken mi ? Hazırda bekleyen yaklaşık 7-8 defter var ve bunların 3 ü büyük :confused:

Kendi işinizi yapmanız en iyisi tabi ama piyasa şartları belli eğer sağlamsa firmalarınız bence hiç düşünmeyin ofis açın.
Ama terettütleriniz varsa ymm yanı sizin için daha hayırlı olur. Sizi sömürmelerine izin vermeyin.

a-Şuanki patronum gitme maaşını artırırım diyor.
b-Bir YMM gel birlikte çalışalım diyor,
c-bir yandan da kendi ofisim açmam gerektiği söyleniyor.
siz uygun görür veya görmezsiniz(ayrı konu)diğer arkadaşlara da ışık tutması açısından,
d-memur/kamu
e-bağımlı çalışma/kurumsal firmalar
f-bağımsız/ticaret
her bir durum için ortak akıl yürütülebilir,siz de bu fikirlerden yararlanarak son kararı vereceksiniz ki bu karar sizin için en doğru karar olacak.(bence istişare etmekle doğrusunu yapıyorsunuz.)

Sene olmuş 2017 halen sigortasız çalıştıran var. Bir de ironik şekilde kendileri SMMM yani. İmam osurursa cemaat ne yapar derler bilirsiniz. Eh hak yiyen de ne yer bilirsiniz :)

Git kardeş 5 dakika düşünme. Ne yapıyorsa yapsın. Ne Allah'tan ne devletten korkusu kalmış milletin.