İşten çıkarıldım pazartesi tazminat alıcam yardım gerekiyor

06.06.2006 tarihinde girdiğim şirketim tarafından 22/07/2010 tarıhınde ışten çıkartılıyorum.

Oturdugum yer gaziosmanpaşa işyerım esenyurtta yol hesaplaması ıcın soyledım bunu

Bordromda 800 civarı gösterilirken aldıgım maaş 1650+ 50 lirada vergi iadesi bilmem nesi.

Senelık ıkramıye denen bı olayım yok hıc almadım.

Tazmınatımı yenı kanuna göre ogrenebılırmıyım.Eksik para vermeye çalışırlarsa kazıklanmak istemiyorum.Tekrarlim onlar tarafından işten çıkarılıyorum

Soylım bekleme suresı yahut başka bişi yok 21 nde soylendı 22 sınde çıkartılıyorum.Yanı yerıme adam yetıştırmekmış vs vs olmadı en azından bana bısı solenmedı
15 gunluk ızın suremıde kulandım ayın 5 ınden 5 ıne maaş alıyorum.

Bankaya 950 yatıyor gerisini elden alıyorum
Bir muhasebecı arkadaşım 9 civarı dedı bırısı 14 civarı dedı
Yardım ıcın teşekkurler

Ynt: İşten çıkarıldım pazartesi tazminat alıcam yardım gerekiyor

ssk eğer asgari ücretten yatıyorsa sana asgari ücretten kıdem verirler dikakt et günün gününe tutması lazım istersen internetten arama motorlarna gir oda otamatikman hesaplanır ayrıca mutlaka ihbar tazminatını vermeleri lazım 3 seneden fazla çalışmışsın yani 8 haftalık ihbar tazminatı ödeyecekler sana o da aşağ yukarı 2 aylık asgari üsret eder 4 kıdem + 2 aylık ücret ihbar dersek 6 maaş eder bu kabaca yoksa tam da hesaplarız 6xbordroda gösterilen rakam ki bu durumda 6*800=4800 gibi eder ama umarım senin aldığın net maaş üzerinden öderler ama hiç sanmıyorum bence unut sen onu işverenler normal ücretten ödemez kendileriniz ele vermez kendi ceplerini düşünürler pazartesi maalesef senin moralini bozacalarüzgünüm

net maaşınız 1700 ise brütünüz 2300 civarı olur buna göre kıdem ve ihbar tazminatı vereceklerse
3.621 ihbar
9.429 kıdem
13.050 toplam

ne kadar aldınız...