İşten çıkarıldım!

merhaba arkadaşlar 1 senedir sigortasız çalıştığım yerden dün işten çıkarıldım paramıda vermediler sgk ya gittim ama tanık veya evrak bul dediler tanığımda yok evrakta sadece kamera kayıtları var. bana dediler iş mahkemesine git ben şimdi dava acıcam buradan geriye dönük ssk mı ve alamadığım paramı alabilirmiyim??,

saygıalr

Ynt: işten çıkarıldım yardım lütfen!

İşin biraz zor. Kamera kayıtları sende mi?
Dava açabilirsin ama çok uzun ve zahmetli masraflı bir iş.

Ynt: işten çıkarıldım yardım lütfen!

nguroy ' Alıntı:
İşin biraz zor. Kamera kayıtları sende mi?
Dava açabilirsin ama çok uzun ve zahmetli masraflı bir iş.

orda çalıştığımı dair video kayıtları var imzalı resmi adisyon fişi var resimler falan

Ynt: İşten çıkarıldım!

Bence işvereninle bir görüş. Eğer hakkını vermeye yanaşmazsa o zaman resmi makamlara başvur derim

NİSANLI ' Alıntı:
Bence işvereninle bir görüş. Eğer hakkını vermeye yanaşmazsa o zaman resmi makamlara başvur derim

hakkımı almaya bırak adamlar tehtit ediyolar eğer mahkemeye gidersen ailene zarar veririz die

camelot_ ' Alıntı:
NİSANLI ' Alıntı:

hakkımı almaya bırak adamlar tehtit ediyolar eğer mahkemeye gidersen ailene zarar veririz die

bi sorum olacaktı mahkeme tanık isterse bulmam çok zor ama eski çalıştığım yerdekilerle facebook konuşması kayıtları var onları delil olarak sunabilirmiyim?

Tehdit apayrı bir durum ama sözlü olan bir işlev için yapılacak hiçbirşey yok adamı çağırırlar iafe verir çeker gider. Yani hiçbir yaptırım yok. Taki kan dökülene kadar. Savcılığın uygulaması bu yönde

Facebook sanal ortamdır. İş mahkemesinde bunu delil kabul etmezler.

camelot_ ' Alıntı:
camelot_ ' Alıntı:
NİSANLI ' Alıntı:

bi sorum olacaktı mahkeme tanık isterse bulmam çok zor ama eski çalıştığım yerdekilerle facebook konuşması kayıtları var onları delil olarak sunabilirmiyim?
Bahsettiğiniz facebook arkadaşlarınız, çıkarıldığınız iş yerindeki arkadaşlarınız mı?
Konuşmalar sizinle tehdit eden kişiler arasında ise ve kayıtlar facebook sayfasında kaldığı sürece delil olablir.

keremcem ' Alıntı:
camelot_ ' Alıntı:
camelot_ ' Alıntı:
NİSANLI ' Alıntı:

Bahsettiğiniz facebook arkadaşlarınız, çıkarıldığınız iş yerindeki arkadaşlarınız mı?
Konuşmalar sizinle tehdit eden kişiler arasında ise ve kayıtlar facebook sayfasında kaldığı sürece delil olablir.

evet konuşmalar eski çalıştığım yerdeki elemanlar yani direk orada çalıştığımın ispatı

mahkemeye verirseniz geçmiş sgk tutarınızı hatta cezasınıda ödüyor işveren. kayıtlar elinizdeyse güzel. ama tehdit ayrı bir konu. sözlü mü? yazılı mı? sözlü olup da elinizde bir delil yoksa iftira diye sizi mahkemeye verebilirler. hassas bir konu. allah yardımcınız olsun.. dikkatli atın adımlarınızı..