fonradar

İşten Çıkarılma Durumu Hakkında

Merhaba Arkadaşlar

Eşim hamile kaldığı için çalıştığı şirket tarafından çıkarılıyor. Fakat bunu "sen hamile kaldın, bu yüzden işine son veriyoruz" diyerek yapmıyorlar tabiki. Önce maaşını yarıya düşürmek ve tahsis edilen aracı almak istemişler, eşimin tepkisi üzerine vazgeçmişler. Bu olaydan sonra eşim durumun farkına varıyor ve ik ile konuşuyor. Senesini doldurmasına 1 hafta var. Şirketin ik'sından verilen cevap kalan bir haftayı da çalışması ve kıdem haketmesi yönünde olmuş. Ancak çalışacağı bir haftayı da ihbar süresinden düşeceklerini belirtmişler. Yani 3 haftalık ihbar ücreti vereceklerini söylemişler. Tabi bu arada yılını doldurduğu için izin hakedişi de doğuyor ve bu hakedişide vermek istemediklerini belirtiyorlar.

Bu durumda nasıl hareket etmemiz gerektiğini bilemedik. İhbar süresinden kesilen 1 hafta ve hakedilen izin ücretinin verilmemesi durumundan dolayı hakkımızın yendiği düşüncesine kapıldık. Konu ile ilgili profesyonel arkadaşlardan yönlendirici açıklamalarda bulunmalarını rica ediyorum.

eşiniz moralini bozmasın duman attırırız o işverene korkmayın şu an normal çalışsın 1 hafta sonra seneyi devriyesinde işten çıkartmaya kalktıklarında ihbarı ve yıllık izinide tam olarak istesin eğer vermezlerse katı katı alırız o vizdansızlardan merak etmeyin maaşını zten düşüremezler öyle bir hakları yok

Sizin yasadiginiz duruma benzer bende ayni seyleri isverenim tarafindan yasiyirum.dogum iznindeyim bolum degistirmek icin surekli sozlu olarak haber gonderiyorlar yazili istiyorum vermiyorlar bende suan ucretsiz izne cikmakta care buldum hatta noterden ihtar cektim teslim almadilar ne yapacagimi 1 eylul donusumde dusunmekten uyuyaymiyorum