İşten Çıkış

Merhabalar

işverenim yaklaşık altı aydır maaş ödemelerind komik derecede düzensizlikler yapıyor.maaşlarımıızı düzenli alamıyoruz ve vergi iadelerimizi de hala alamadık,
iki gün önce acilen ihtiyacım olduğunu belirterek maaşımı ve vergi iademi vermesini istedim
ancak iki gündür vermedi.bu konu üzerine tartıştık.bana yardımcı olmuyorsanız verin benim çıkışımı o zaman dedim. o da tabi sen bilirsin dedi
bugün işe gitmedimm bende
ancak yasal haklarımı nasıl alabilirm
ne yapmamı önerirsizniz
bana bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim
haberlerinizi bekliyor iyi günler diliyorum
saygılarımla

Ynt: İşten Çıkış

sn seker_006;

yanlış yapmışsınız işe gitmeliydiniz.şayet noter kanalıyla 3 gün işe gitmediğinizi tespit edip tazminatsız işinize son verebilir mağdur olursunuz.

maaşınızın ve v.indirimin ödenmesi icit noter aracılığı ile tebliğat yapın. ücretinizi 20 gün içinde alamaz iseniz sözleşmenizi tazminat alarak fesh etme hakkınız var.

Yazılı sözleşmeye gerek yok. İşyerinde çalıştığınızı belgeleyen bir sürü evrak vardır.
Bordrolar vardır.
Hemen işe gidin ama yoksa tazminatsız fesih hakkı vermiş olursunuz.

siğortanızın yatması demek tabi yatıyorsa bu zaten sözleşme niteliğindedir. bence işe gidin ama noterden bir ihtarname çekin (xx aylık maaşım tarafıma hala ödenmemiştir gerekli ödemenin tarafıma veya banka hesabıma yapılması) bu arada çalışma bakanlığına gidip şikayette bulununki dava konusu olursa iş daha kısa bitecektir.