İstirahat Raporu

ELENOR

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,
ben çoktandır rapor girişi yapmıyorum, güncel olarak yardımcı olursanız, sevinirim. Bir personelimiz 06.09.2013 ameliyat oldu. Raporları 06.09.2013 - 16.09.2013 ve 16.09.2013 - 22.09.2013 çalışır. Sgk 'dan mail geldi. "16.09.2013 - 22.09.2013 hastane raporunu onaylayınız" [sıze=3] tek tek mi onaylamak gerekir, onay işlemini 22.09.2013 tarihinden sonra yapsam olur mu? Cezai yaptırımı var mı? [/sıze][sıze=3][/sıze]
[sıze=3][/sıze]

Aylık hizmet listelerini gönderirken o kişinin eksik gününü 01-istirahat kodu ile bildirirseniz ayrıca rapor onaylamanıza gerek yok.İlla onay vermek istiyorum derseniz önümüzdeki ayın 23'üne kadar vaktiniz var.Vizite giriş sisteminden elektronik rapor bölümüne girip kişinin tc numarasını girdiğinizde karşınıza raporlar gelecek.Oradan seçerek onay verebilirsiniz.Ayrıca bu kişi ile ilgili eksik gün bildirim formu vermeyi unutmayın.Tabi işyerinde çalışan sayını 9 ve altındaysa.Eğer 10 kişi ve üstü ise gerek yok eksik gün bildirim formu vermenize.

Teşekkür ederim, anladığım kadarıyla sgk.dan gelen e-maili ekimin 23 üne kadar dikkate almasamda olur. Raporlara onay vermeden aylık hizmet belgesyle gönderim yapıp, eksik gün bildiriminde bulunacağım. Evrak eki olarak raporun aslını mı eklemem gerekir? Ayrıca hem onay verip, hem de aylık hizmet belgesinde bildirim yapılması olur mu?

Evet Ekim 23'e kadar vaktiniz var ancak siz son günü beklemeden yapın.Raporun fotokopisini ekleyin aslı sizde kalsın.Hizmet listesinde zaten mecbur göstermek zorundasınız.Ayrıca girip sistemde rapora onay da verebilirsiniz sorun olmaz.