İşverenin çalışan olarak bana ceza kesmesi ve maaşımı vermemesi

arkadaşlar forum siteleriyle pek aram yoktur ve konuyu yanlış bir bölgede açtıysam özür dilerim.Lütfen yarımcı olun ben kasım 22 2010 ta izmir tedaş ın taşeronu olan bir şirkette sayaç sökme takma elemanı olarak işe başladım bir seminer verdiler egitim almadım.işe başladıktan sonra 1150 den gösterilern maaşımızı ilk ay içerde tuttular.2.ay da maaşımızın 800 tl oldugunu söylediler ki maaşın sigorta üzerinden 1150 tl ye geldiği açıktı tedaşın belirttiği maaş olması gerekir tam bilmiyorum sonra tedaş aşikayet edeceğimiz söylediğimizde maaşıızı 1000 tl ye çıkardılar bununda 100 tl sini ceza yedik bir yerde diye bizim maaşlarımızdan kestiler.>Ayrıca yol+yemek+mesaide vermediler.sabah 08:00 akşam 19:00 ile 20:00 arası çalışıyorduk.Sonra sayacın kalmadıgını siz gidin biz sizi arayacagız diye söylediler.Aradıgımızda hep gelecek hafta geliyor başlıyoruz diye bizi oyaladılar tam 2 ay.bu aradada maaşları elden verdiler.Daha sonra işe tekrar başladıgımızda süresiziş sözleşmesi imzalattılar haftalık çalışma saati 45 saat üzerinden.Yaz saati uygulamasına geçtiklerini sabah 08:00 akşam ise 19:00 da tedaş da bulunacaksınız 45 dakikaya yakında burada çalışacaksınız bir sorununuz varsa gidin tedaş devlet memuru mühendise söyleyin bilgisi var dediler!!!Daha sonra benim 6 daireli bir apartmanda sayaç degiştirirken sayacına hiç bir şekilde dokunmadıgım degiştirmediğim evlerdeki cihazlar yandıçTedaş arıza ekibinden gelip kontrol ettiler ve arızanın benden kaynaklanmadıgını söylediler.Tutanak tutuldu arızanın gevşek olan nötr kablosundan kaynaklandıgını söylediler.Aradan 2 ay bir süre geçti ve işten çıkarıldım.İçerde kalan 500 tl mi almaya gittiğimde bana ceza yemişsin 750 tl ödeyeceksin dediler.2.işe başlamdan sonra maaş kartı verip 1 aylık 800 tl maaş yatırdılar avans çekmememe rağmen bunu ispatlarım yani.Şimdi Allah rızası için soruyorum size arkadaşlar çok uzun oldu ama kusura bakmayın ben bunlara dava açsam çalışma bakanlıgına gitsem günlük fazla mesai yaptıgım,cumartesi günü extra yaptıgım maaşımın eksik yatıgı ve 4 aylık çalıştıgım süre içinde sadece 1 kez oda eksik olarak bankaya yatırıldığı veiçeride kalan 500 tl min verilmediği ve işten gönderip 2 ay oyaladığı sürenin maaşını da alabilir miyim lütfen bir yol gösterin.parada gözüm yok sadece kanunsuzluk yaptıklarını düşünüyorum ve tedaşta buna göz yumuyor hakkımı sonuna kadar aramak istiyorum saygılarımla..

Ynt: İşverenin çalışan olarak bana ceza kesmesi ve maaşımı vermemesi

arkadaşlar bu arada iş veren bana hiç bir şekilde bir kagıt vermedi işten çıktın diye.beni işten tedaş çıkardı vatandaşın şikayeti üzerine şikayet para aldıgıma dairdi ve böyle birşey olmadıgı sonradan anlaşıldı.bana savunma hakkı konuşma hakkı bile vermediler