İşverenin İstediğine Tazminat Verme İstemediğine Tazminat Vermeme Gibi Bir insiyatifi Var mı ?

Merhaba,

Yaklaşık 7 yıldır bir şirkette çalışıyorum. İşim gereği kimin ne kadar kıdem tazminatı ihbar tazminatı aldığını görebiliyorum. Bazı kişilere verilen kıdem tazminatları aşağıdaki şekildedir. Ben de tazminatımı talep ettiğimde olumsuz yanıt verdiler. Bu durumda hukuki yollara başvurabilir miyim? İşverenin istediğine tazminat verme istemediğine tazminat vermeme gibi bir inisiyatifi var mı?

Cevaplar için teşekkürler

1 Personel Almanyada yaşayacağım dedi ve kıdem tazminatını aldı.
1 Personel ihtiyacım var dedi kıdem tazminatını aldı hala işe devam ediyor.
1 Personel yine ev alacağım dedi ve kıdem tazminatını aldı. Hala işe devam ediyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba. işverenin istediğine vermesi durumu söz konusu değildir. Durumu şöyle açıklayabilirim.
1- durumda işveren insiyatif kullanmıştır.
2- durumda işveren kıdem tazminatını avans kıdem tazminatı ödemesi yapmıştır. daha mantıklı hatta.
3- durum içinde aynı durum söz konusudur.

Her durumda,
başkalarına yukarıda bahsettiğiniz durumlarda kıdem tazminatı ödeyecek şekilde sözleşmelerini sonlandırmış olması,
size de aynı şekilde davranma, kıdem tazminatınızı istediğiniz için ödemeyi kabul etme yükümlülüğü getirmez işverene.

Ben is yerine 2016 yilinda actigim kıdem tazminat ini 2017 yilinda kazandim ama parami isveren tarafından alamadim akabinde icra davasi actik bugun itibari ile icra davam acik olmasina ragmen parami alamiyorum avukatim bana is yerinin isim degisikligine gittigini diger isimdeki davalari kabul etmedigini soyluyor ama ben davayi kazandigimda eski ismin deydi ne yapabilirim

İşyerinin faaliyette olduğu anlaşılıyor ancak ünvan değişikliği olmuş nedenini şimdilik bilmiyoruz ama avutanızın bunu araştırmasında yarar var,daha sonra sonuca göre yapılması gereken düşünülmeli.

Ben is yerine 2016 yilinda actigim kıdem tazminat ini 2017 yilinda kazandim ama parami isveren tarafından alamadim akabinde icra davasi actik bugun itibari ile icra davam acik olmasina ragmen parami alamiyorum avukatim bana is yerinin isim degisikligine gittigini diger isimdeki davalari kabul etmedigini soyluyor ama ben davayi kazandigimda eski ismin deydi ne yapabilirim

Borçlu şirket ile yeni isimle faaliyete geçen şirket arasında alacaklıdan mal kaçırma amacıyla danışıklı işlem yapıldığı iddiasıyla, iki şirket arasındaki organik bağın araştırılmasını talep edebilirsiniz bir dava açarak.