İşyeri Tescilinde Çalışan İşçileri Bildirme

İşyeri Tescilinde Çalışan İşçileri Bildirme süresi eski kanundaki gibi yine 30 gün mü?Yani 11 Kasımda İşyeri Bildirgesi ile müracat edip 13 Kasımdan itibaren 2 işçi çalıştıracağımızı bildirmiş isek bu işçilere ait girişleri 12 Kasımda mı bildirmemiz gerekiyor yoksa 30 günlük süre içinde bildirebiliyor muyuz?

Ynt: İşyeri Tescilinde Çalışan İşçileri Bildirme

Artık orada yazan kişi sayısının önemi yok. İşe başlama tarihinden itibaren bir aylık sürede istediğiniz işe giriş tarihi (Bir aylık süre içinde olmak kaydı ile) yazarak istediğiniz kadar kişinin bildirimini yapabilirsiniz.

Bütün sorularıma siz cevap veriyorsunuz Sn.Nane.İlginiz ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

belki çok basit sorular soruyor olabilirim ama bu yeni kanun ve cezaların yüksekliği nedeniyle hata yapmak istemiyorum ve sizlerin değerli görüş ve yorumlarına başvuruyorum.Değerli zamanınızı ayırıp yardım ve görüşlerini paylaşan tüm meslekdaş arkadaşlarıma teşekkür ederim.Az önce daha önceden sigortalı olan bir işçinin tekrar işe giriş bildirgesini e-sigorta uygulaması ile verdim.en üstte bir barkod resmi ve altında da 15 basamak sayı ve devamında bugünün tarihi olan rakamlar mevcut.Bu şekilde olması işe girişimin başarılı bir şekilde yapıldığını ve kurum kayıtlarına işlendiğini gösterir değil mi?Dedim ya sadece hata yapmaktan korkuyorum.

barkodlu çıktı aldı iseniz işlem tamamlanmıştır.