İtiraz Edip Sonuç Alan Var mı? Sınav Sonucuna İtiraz Edince Ne Olabilir ? Sizce....

Arkadaşlar ben mart sınavında vergiye ve finansal muhasebeye itiraz ettim finansal muhasebeyi 44 ü 50 yaptılar vergiyi aynen bıraktılar temmuz sınavında hepsini bittirdim bende itiraz etmeden takarlar mı düşünüyordum hocalar da dedi hiç bir şekilde takmıyorlar rahat olun yoksa vergiden geçemezdim...

Bende mart sınavında Denetımle Analıze ıtıraz ettım sagolsun 1 tık ne ılerı ne gerı oynadı . Sımdıde Yıne denetım yaktı benı butun dersler tamam 1 denetım basıma bela oldu . Bu donemde ona ıtıraz ettım ama 35 ten 50 olcagını sanmıyorum ama yınede ettım .

ben muhasebeden itiraz ettim masat içim rahat olsun 30 :confused:

Slm Arkadaşlar
Hepimize bir alkış.:alkış:

İtiraz sonuçları ne olursa olsun yapılması gerekeni yaptık.
denetimden 35 almak demek o dersin yüzüne hiç bakmamak demek. ne yani finansal muh. 20 alan arkadaşlar hiç mi yevmiye kaydı yapmasını bilmiyorlar. bu kadarda olmaz. biz bu mesleğe yıllarımızı vermişiz. Emeğe saygısızlık. Buraya yazılacak çok şey var aslındada neyseeee....

Denetim 35, mali tablolar 42, hukuk 41 üçünede itiraz ettim.

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun arkadaşlar. Umarım itirazlardan hakettiğimiz geri dönüşler olur.

Slm Arkadaşlar

denetimden 35 almak demek o dersin yüzüne hiç bakmamak demek. ne yani finansal muh. 20 alan arkadaşlar hiç mi yevmiye kaydı yapmasını bilmiyorlar. bu kadarda olmaz. biz bu mesleğe yıllarımızı vermişiz. Emeğe saygısızlık. Buraya yazılacak çok şey var aslındada neyseeee....

Hepimizin hakkında hayırlısı olsun arkadaşlar. Umarım itirazlardan hakettiğimiz geri dönüşler olur.

GEcen sınav bu denetım bıttı dedım Full sayfa verdım 41 temmuzda ehh belkı 50 dedım 35 geldı . Gelde cık ısın ıcınden . Tesmerı aradım komısyonda kım var dıye ısım vermıyolar. ISımlerını cısımlerını bılsek barı de , en azından kıtap mıtap bıseyler yazmıslardır onların kıtaplarını edınıp onların dılınden bıseyler yazssak . Yoksa bela oldu nasıl verılır bu denetım anlamıs degılım..

- Soruları hazırlayan bellı degıl ,
- Soruları okuyan bellı degıl
- Nasıl Neye not verdıgı hıc bellı degıl ,
- Itıraz edersın, neye ıtıraz ettıgın bellı degıl. Ne bı acıklama ne bı dıpnot. BElkı yuksek not verdınız, düşürün dıye ıtıraz ediyom.
-Itırazı kim degerlendırır. Sadece toplam hatası olarak mı degerlendırılır. Yoksa komısyon tekrar gozdenmı gecırır.

Bunlar sadece bırkaçı, Insanın parasıyla rezıl olması bole bısey olsa gerek.

Slm Arkadaşlar

:alkış:

dediklerinize aynen katılıyorum temmuzda 2.girişimdi finansal muhasebeyi martta kötü geçmişti yetiştiremedim zaten ama bu sefer tamam demiştim marrtan daha kötü bir sonuç geldi hukuk aynı nasıl neye göre not veriyorlar anlamıyorum itiraz ettim ama sonuç ne olur bilmiyorum inşallah güzel olur ama:)

denetimden ilk iki soru da açıklama istemişti maddeleri yazdım açıklama yapmadım. 3. soru mamüllerle ilgili denetim programı yapmadım.4.soruda a ve b şıkkı doğruydu. 1. ve 2. soruya açıklama yapmamama rağmen 70 puan vermiş geçirmiş. maliyetten 2.soruyu yaptım sadece hesap hatası yaptım. cevabı tümden çizmiş sıfır vermiş. ilginçlerle dolu bir sınav

Arkadaşlar 3 derse itiraz ettim beklediğimden daha az not aldığım için vergiden sınırdaydı 50 bekliyordum 40 aldım muhasebeden sadece yevmiye kayıtlarına not vermişler 34 aldım ve analizden 50-60 arası bekliyordum 28 aldım bu 3 ders itiraz ettim en azından içim içimi yiyeceğine kafam rahatlar tesmeri aradım sınav sonuçlarına itiraz 15 gün yasal açıklanma süresi de 15 gün dedi toplamda 1 ayda açıklanır dedi ama ben emin olamadım geçen dönemki sonuçlar sınavlara 1-2 kalan açıklanınca burda gerçi süremiz 2,5 ay var şu anda bakalım hayırlı olsun hepimiz için en azından vergiden geçsem süper olur benim için.

bende öyle hepsini verdim denetim bela oldu aynı 35 vermişler önce 40 hiç değişmedi itiraz etmelimiyim kararsız kaldım :(( off ya hiç değişmiyo diye biliyorum bende

arkadaşlar itiraz sonuçları kaç günde açıklanıyor bilen varmı. malum aralık sınavına az kaldı. 4 derse girdim bitirmeyi bekliyordum ama malesef 1 ders vermişim. şok oldum. 3 dersede itiraz ettim

ne zaman açıklanacak bu sonuçlar bilen var mı?
2 dersten itiraz ettim. vergi ve analiz.

sonuçlar açıklanmadığı için kitap yüzü açamıyorum... delireceğim.

Sınava başvuru süresine çok az zaman kala açıklıyorlar, malesef. Geçen mart sınavına itiraz aynı şekilde olmuştu. Bende tek dersten hukuktan itiraz ettim. Marttakinden daha düşük gelmiş bu sefer. Bakalım. Tavsiyem çalışmaya başlamayı çok geciktirmememizdir.

arkadaşlar ben hem itiraz ettim hukuk sınavına (tek dersten kalmıştım) hemde sınav başvurusu yaptım eğer geçersem sınava girmek zorunda kalırmıyım, ilk başta yaptım ama şimdi içimde şüphe oluştu kafayı yiycem başına gelen yada bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun