İyi Bir Mali Müşavir Nasıl Olunur?

aslında bu iş biraz nasip işi ; misal bütün mevzuatı yaladın yuttun çok iyisin.
bir sıfır araç satan bir plazada yada bir hizmet işletmesinde çalışıyosun ve bu piyasada da çok iyisin ama bu seni çok iyi
bir mali müşavir yapmaz , maliyet muhasebesi sürecini hizmet işletmesinde bilmen mümkün değil ,
hadi onu da bildin kuyumcu muhasebesi , insaat firmalarının muhasebesi , enerji üreten firmaların muhasebesi vs. vs.
derya deniz anlayacağın.Tabi bu benim fikrim hepsini bir arada bilen mali müşavir görmedim ama lokal olarak hizmet firmasında yada maliyet konusunda
çok iyi mali müşavirler gördüm.

Aslında soracağım sora hangi konularda uzmanlaşmak daha mantıklıdır olacaktı ama genel olarak iyi bir mali müşavire çevirmiştim soruyo.
i.yıldız arkadaş esas konu üzerinden gitti.
Acaba hangi alanda uzmanlaşmak daha mantıklı olabilir?

ingilizcen olmalı büyük firmalarda çalışıyım dersen. Excelinin iyi olması lazım raporlamada iyi olmalısın.

bir yerde yanlış olabilir yazarken farklı şeylerle uğraşırken dalgınlık olabilir yanlış kelimeler kullanılabilir
fakat insanları incitmeden kibarca söylenebilir , üslupta önemli (türkçeyi kullanmak kadar) insanlarla alay eder gibi konuşmayı size yakıştıramadım:alkış:

Bu kadar ciddiye almayın . Kimseyi incitmek niyetim yoktu. Günün stresini hafifletmek gülümseme katmak için yazdım.

Üstadlar excelde öyle bir şey ki sonu yok exceli biliyorum desen bir türlü demesen bir türlü

Üstadlar excelde öyle bir şey ki sonu yok exceli biliyorum desen bir türlü demesen bir türlü

raporlar excelde yazırlanıyor ya formüller çok önemli exceli kullanmak ayrı biz tablo hazırlıyoruz hazırladığımız 3-4 tablodan bşaka bir tablo çıkıyor sistem otomatik çekiyor bilgileri nu dmek istiyorum

sahtekar ve düzenbaz.. özel sektörde yalaka falan olman gerekiyor...

ben bilgisiz klawye kullanamayanların çok iyi mali müşavir olduğunu gördüm... : )