İzin ücretleri ve fazla mesaii

15. nisan 2009 dan beri aynı yerde çalışmaktayım. 8.5 saat mesai üzerinden çalışıyorum. 8.5 saatin üzeri fazla mesai olarak yazılıyor ve izin olarak veriliyor. Resmi tatillerde de çalışıyorum bunlarda tatil olarak verileceği söylenmişti fakat geçen ay 17 günlük bi ücret maaşıma eklendi fakat çalıştığım süre içerisinde 31 resmi tatil bulunuyor. Başladığım günden beri çok fazla fazla mesai yapmama rağmen bugün sadece 1.8 gün mesaim olduğu bildirildi. bu iki konuyu insan kaynaklarına sorduğumda bizdeki giriş çıkış kayıtlarına göre böyle, sen fazla mesai izinlerini kullanmışsın vb gibi açıklamalarda bulundular fakat ben bu sayıların kesinlikle yanlış olduğunu düşünüyorum. ne yapmamı önerirsiniz. şimdiden teşekkürler

Ynt: İzin ücretleri ve fazla mesaii

"" fazla mesai izinlerini "" düşündüğüm gibimi :) ? fazla mesai yapıp yerine izin mi kullanıyorsunuz. fazla mesailerinizi ispat edin şikayet edin

shemarik ' Alıntı:
"" fazla mesai izinlerini "" düşündüğüm gibimi :) ? fazla mesai yapıp yerine izin mi kullanıyorsunuz. fazla mesailerinizi ispat edin şikayet edin

Ne kadar kolay yargıya varıp öğüt veriyorsunuz. Arkadaşımız bu işi şikayet ettiği için kaybederse siz bakacakmısınız yeni iş bulana kadar? :)

nguroy ' Alıntı:
shemarik ' Alıntı:

Ne kadar kolay yargıya varıp öğüt veriyorsunuz. Arkadaşımız bu işi şikayet ettiği için kaybederse siz bakacakmısınız yeni iş bulana kadar? :)

Haklısınız ama şikayetini iş bulduktan sonra eder bu 1 --- hadi başka bir öneride bulunun işverenin karşısına çıksın desinki benim hakkımı ver kardeşim desin yoksa .................................. noktalı yeri siz doldurun ben bişi demiyorum sn. nguroy

Resmi günlerde çalışma ile ilgili olarak sizden izin alınması gerekir. Sözleşmelere genelde böyle maddeler eklenmektedir. Büyük ihtimalle de siz sözleşmeyi imzalamışsınızdır. Dolayısıyla resmi tatillerde çalışma durumunuzda bir gün ücret maaşınıza yansıtılmalıdır. Bu bir günlük ücretin resmi tatilin var olduğu ay içinde tahaakuk ettirilmesi beklenir. Resmi tatiller izine çevrilemez. 23 Nisan'da çalışmanıza karşılık 25 Nisan'da extra izin kullanamazsınız. Tatiller ödenir. 4857/47

Fazla mesaide ise bir çok değişik durum var olabilir. Denkleştirme ya da serbest zaman uygulaması var mı işletmede? Bu bilgi olmadan ne desek yalan olur.