Kaba Okul İnşaat Kdv' si?

Şirketimiz hayırsever bir şirketin MEB dan aldıgı arsanın üzerine sözleşmeye dayalı olarak kaba inşaat ına kadar okul yapmayı taahüt ettik. inşaatı bitirdik ve bu üretim için için hayırsever şirkete hangi oranda kdv uygulayarak fatura etmem gerekir. Kanun md. leri ile belirtirseniz sevinirim. Herkese şimdi den teşekkür ederim.

Sayın alper buke,

Yaptığınız kaba inşaatı MEB'e teslim edecek olursanız, KDV'den istisna olacaktır. Bahsettiğiniz şirkete teslim ise genel oranda KDV'ne tabi olması gerekir.

KDV KANUNU

ALTINCI BÖLÜM
Sosyal ve Askerî Amaçlı İstisnalarla Diğer İstisnalar

Sosyal ve Askerî Amaçlı İstisnalarla Diğer İstisnalar

Madde No 17 - 1. Kültür ve Eğitim Amacı Taşıyan İstisnalar:

Genel ve katma bütçeli daireler, il özel idareleri, belediyeler, köyler, bunların teşkil ettikleri birlikler, üniversiteler, döner sermayeli kuruluşlar, kanunla kurulan kamu kurum ve kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, siyasî partiler ve sendikalar, kanunla kurulan veya tüzelkişiliği haiz emekli ve yardım sandıkları, kamu menfaatine yararlı dernekler, tarımsal amaçlı kooperatifler ve Bakanlar Kurulunca vergi muafiyeti tanınan vakıfların:

......
b) .... birinci fıkrada sayılan kurum ve kuruluşlara bedelsiz olarak yapılan her türlü mal teslimi ve hizmet ifaları ile .....

......

Selamlar...

teşekkür ederim sayın Akça. Daha sonra ki araştırmalarım sonucunda genel orana tabi oldugumu ve hayırsever firmanın da kdv den muaf oldugunu ögrendim. Kimsenin cevaplamadığı bu soruya İlginizden dolayı teşekkür ederim.