zirve

Kaç Tane Vergi Levhası Olabilir ?

Üyelik
19 Ocak 2010
Mesajlar
270
Konum
ankara
Arkadaşlar,1 limited ortaklığı,1.adi ortaklık ve 1 de gerçek kişi işletme sahibi olan kişi için;kaç tane vergi levhası olmalıdır ?teşekkürler.
 
Üyelik
2 Ocak 2013
Mesajlar
26
Konum
ANTALYA
Herkese merhaba

Ltd.Şti. ortaklığı için vergi lvh. olmaz sadece gerçek kişi işletme ve adi ortaklık için tek vergi lvh. olur.
 
Üyelik
19 Ocak 2010
Mesajlar
270
Konum
ankara
SN.HAVA KUVVETLERİ,BU İŞLETMELER TEK KİŞİYE AİTTİR.ADİ ortaklık önce kuruldu ordan gelir vergisi mükellefiyeti var vergi lehvasıda var.Şimdi yeni bir market açtı işletme defteri ve gelir vergisi mükellefi şimdi market için yeni bir vergi levhası olmayacak mı ? adi ortaklıktan çıkarılan vergi levhasından mı marketin vergi geliri bildirilip ödenecek ?Maret için yoklamaya gelen memur yoklama tutanağından sonra biz esnaf odasına kayıt yaptıracağız ve belediyeden ruhsat çıkartacağız buralara vergi levhası verilecek adi ortaklığın levhasın mı vereceğiz nasıl olacak ?teşekkürler.
 

merkür2

Tanınmış Üye
Üyelik
27 Tem 2012
Mesajlar
5,282
Konum
Manisa
Adi ortaklığın v.levhası olmaz adi ortakların kendi şahısları adına v. levhası olur. Maliye int üzerinden v. levhasını başlatması sonrası v. levhası üzerinde sadece ilk açılan yer bilgileri yer almaktasır. Bu levha merkez/şb veya farklı işler söz konusu olduğunda kullanılır. Sizin durumunuzda ilk mük. adi ortalık olduğu için o yerin bilgilerini ihtiva eden v. levhasının market için de çıktı alınarak işyerinde muhafaza edilmesidir. Geçici ve yıllık vergi ise ilk mük. ne ise ona ait vergi dairesine tüm gelirler birleştirilerek (ekler ayrı ayrı yazılarak) verilir.
 
Üst