Kamu Gözetimi Kurumu?na Açık Duyuru (!)

Ynt: Kamu Gözetimi Kurumu?na Açık Duyuru (!)

Esma Atasoy ' Alıntı:
BAKEMR ' Alıntı:
Y.Yildiz ' Alıntı:
Esma Atasoy ' Alıntı:
75 yaşında bir smmm var.. adam hala diyorki bana bu denetim işini kavramak lazım, bir an evvel yoğunlaşıp başlamak gerekiyor diyor
adam 75 yaşına gelmiş 1937 doğumlu, hala daha yapıcam diyor bana
adamı metroda gördüm sizlerden benden daha sağlıklı ayakta gidiyor..
hayret ettim hala daha devam diyor
bunlarıda şutlamak lazım bir an evvel
Sayın "Esma Atasoy", sizinle aynı meslekten olduğum için utanıyorum. Hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız, hiç mi terbiye almadınız, hiç mi okumadınız. O 75 yaşında ki insan hala bir şeyler üretebilme derdindeyken, 75 yaşındayken kendini geliştirme derdindeyken, oturup ölümü bekleyeceğine hala mesleğini icra ederken siz kalkmış "şutlamak" gibi sizin o basit karakterinizi yansıtan bir ifade kullanmışsınız. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun.

EL RIZKI EL ALLAH Emsa kardeşim rızık başkasının yok olası ile seni bulmaz.

o insan KUL HAKKI yiyorsa bu meslek üzerinden, şutlamak lazım.
söylediğiniz herşeyide size iade ediyorum. Y.Yildiz

Amacınız, 75 yaşında kul hakkı yiyenlerin önünü kesmek mi?

Örneğin, 38 yaşındayken kul hakkı yiyenleri kollamak mı gerekir?

"İlk mesajımda kavramları biraz karıştırdım, ikincisinde hatamı düzeltmek yerine biraz daha sıvayayım" diye mi düşündünüz?

esma hn,

belkide siz 75 yaşınıza geldiğinizde , üretmek istediğini anlarda,
bu yazdıklarınızın hiçde hoş olmadığını farkedeceksiniz.

umarım daha erken farkedersiniz.

kul hakkı yemek daha farklı birşey.siz şutlayalim dediğinizde ,farkında olmadan kul hakkı yiyen siz oluyorsunuz.

biraz empati kurmak lazım

esma hanım,

75 yaşında bahseettiğiniz bu kişinin ogünkü şanssızlığı metroda sizle karşılaşıp,bunları paylaşması olmuş.

şahsen ben o metroda bu kişiyle karşılaşsam ve bu şelilde muhabbet etseydik, sonuna kadar dinlemek isterdim.

ben hayran kaldim bu kişiye. o yaşta içindeki azim,üretme isteği, yapacağım demesi, sadece örnek alınır.

Mali Müşavirlik bu değil ya..bazı yorumları okuyunca, hele şu 70 yaşınaki üstadımızla ilgili olanı.... ne çirkin ne avam bir laf şu " şutlamak" ....70 yaşına gelmiş bir meslek mensubu büyüğümüze an azından ben yaşına ve bilgisine saygıdan gördüğümde ayağa kalkarım, burada şutlamaktan bahsediliyor... bu ağız olsa olsa, tavuk kümesi gibi yerlerde her türlü madrabazlık içinde defter tutanların ağızıdır, ben bir mali müşavirin böyle bir usluba sahip olmasını en azından kendime hakeret sayıyorum...mesleğin kalitesini, 70 yaşına gelmiş büyüklerinizi "şutlamak" ile sağlayamazsınız...bu ağız, bu uslup, mesleğimizin içinde bulunduğuı keşmekeşin en büyük göstergesidir bence...editör arkadaşdan ricam, şu çirkin ifadeleri forumdan kaldırmasıdır...en azından, dışarıdan okuyanlara karşı, mesleki onurumuzu korumak adına.... :mad:

Esma hanım;

Konuya girişinizde o zaman hatalı, direkt girizgahta bu konulardan bahsedip düşüncelerinizi ifade etseydiniz bu kadar sert dirençle karşılaşmazdınız. Ancak her ne olursa olsun 75 yaşındaki biri için bu kelimeyi kullanmanız sizin gibi eğitimli SMMM unvanına sahip bir hanımefendiye yakışmamakta.

Siz donanım ve yaklaşımınızla önünüzü açacaksınız, zira meslek mensuplarının işlerini bırakmasıyla değil..

Saygı ve sevgilerimle,

Esma Hn, sizin bahsettiğiniz haram yemek helal yemek yaşla bir ilgisi yok ki onun yürekle ilgisi var ikisini karıştırmayın..Bir insanın yaşına, cinsiyetine, saçının rengine vs.vs. bakarak genelleme yapmaktan kaçının mesleki hayatınızda da, özel hayatınızda da. Ben de o yaşına gelip hala işine, hayatına dört elle sarılan insanlara gıpta ile bakarım.O kişi bu şekilde davranıyorsa sadece onu bağlar..Kimseyi şutlamak kimsenin haddine değil..

Arkadaşlar Esma Hanım'ın yazdıklarının elle tutulacak bi tarafı yoktur. Yanlış konuştuğu apaçık ortada. Sözlerini geri alıp farklı bir şekilde konuşmayı, sanırım gururuna yediremiyor. Kendini savundukça da daha da battıyor. Kendisi gereken tepkiyi görmüştür. Artık daha fazla üstüne gitmenin anlamı yok.

Sayın Meslektaşlar,
Esma hanımın kötü niyetli olduğunu düşünmüyorum!
Sadece düşüncesini biraz resmiyetten uzak bir şekilde ("dede" , "şutlamak lazım" ) ifade ettiği için adeta linç ettiniz...
Esma Hanım belki gerçek hayatta yaşadığı birebir maruz kaldığı bir örnekten yola çıkarak düşüncesini dile getirmiş...
Biz ise burda biraraya gelmiş "erdem" nutuklarıyla bir kişiyi linç ediyoruz...
Bu arada Esma Hanım her konuya Haram Helal penceresinden yaklaşmayın...
İnsanlık, hak, hukuk penceresinden bakarsanız daha rasyonel olur...
Esen kalın...