Kamu Gözetimi Kurumu?na Açık Duyuru (!)

vedatd

Katkı Sunan Üye
TÜRMOB ve bazı SMMM odaları yöneticileri kendi çıkarları için mesleğimizin geleceğini tehlikeye atmıştır. TÜRMOB?a artık güvenimiz yoktur. Bugüne kadar sınavsız herkese denetçilik verilmesi önerileri mesleğe zarar vermekten başka hiçbir işe yaramamıştır yaramayacaktır da. Sınavsız yetki vermek denetim mesleğinin güvenirliğini ve kalitesini düşürmek demektir. Çünkü bir çok SMMM sınavsız veya uyduruk sınavlarla SMMM olmuştur. TÜRMOB yöneticileri oy kaygılarından dolayı sınava girme cesareti ve bilgisi olmayan bu kişileri denetçi yapma peşindedir. Ayrıca sözde kıdemli olan oda yöneticilerinin çoğu da sınavları başaracak yeteneğe sahip değildir. Bunlar işlerini gençler sayesinde yürütebilmektedir. Mesleğin geleceği gençlerin elindedir. Ancak TÜRMOB gençleri saf dışı bırakarak mesleğin geleceğini karartmaktadır.

Yahya Arıkan aylardır şu tezi savunmaktaydı ? Sınav kaliteyi ölçmez sadece elemeye yarar.? İşte bu saçma mantıkla kamuoyunu kandırmaya çalıştı. Ancak en sonunda kalite peşinde olmadığı amacının kendine ve yandaşlara çıkar sağlamak olduğu anlaşıldı. Kalite peşinde olan gençlerin saf dışı kalmasına göz yummazdı. Bütün dünyada sınavlar yapılmaktadır. Sınav elbette kaliteyi ölçer bir çok bilgisizi de meslekten uzak tutar.
Sınav yapılmamasını istemesinin diğer bir nedeni de mesleğe giriş şartlarının ağır olmasıdır. Bu şartlar
Lisans mezunu olmak, staj başlatma sınavı, 3 yıllık staj ve 7 adet sınavdır. Ancak Yahya Arıkan yine kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadır. Bu şartları sağlayanlar gençlerdir. Sözde kıdemlilerin çoğu, bu şartları yerine getirmeden SMMM olmuştur. Yahya Arıkan biz gençlerin çektiği sıkıntıları yandaşlarına çıkar sağlamak için kullanmış ve bu sıkıntılı süreçlerin üstesinden gelen meslektaşlarının da yarı yolda kalmasını istemiştir.

Buradan Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?na sesleniyorum. Mesleğin kalitesini arttırmak istiyorsanız ciddi bir sınav yapın. Göreceksiniz ki TÜRMOB?un saf dışı bırakmak istediği gençler bu sınavlarda başarılı olacaklar ve sözde kıdemliler, sözde denetçiliği sınavsız hak edenler kalem bile oynatamadan kara kara düşüneceklerdir.

Biz genç SMMM?ler olarak artık TÜRMOB yöneticilerini tanımadığımızı ve mesleğimizin saygınlığını ve kalitesi arttıracak kişi ve kuruluşları destekleyeceğimizi beyan ediyoruz. Mesleğimize zarar veren İSMMMO yönetimi ve TÜRMOB yönetiminin karşısında olacağımız ve onlara karşı kararlılıkla mücadele edeceğimiz de bilinmelidir.

Ynt: Kamu Gözetimi Kurumu?na Açık Duyuru (!)

hay ağzına ve kalemine sağlık pazartesi yazını kopyalayıp kgm ve türmoba mail atacağım altına imzamı atarak

doğrunu söylemek gerekirse, türmob u artık tanımama, yetkin bizleri temsil edecek, meslek ahlaklı, kalifiye, at hırsızı olmayanlarca temsil edilebilecek paralel bir meslek örgütü altında toplanma fikri hem rasyonel hem gerekli...lakin bir araya gelebilirmiyiz ki...facebookta, yada ne bilim bir sosyal medyada bir örgütlenebilsek ve kaç kişi olabalieceğimizi bir görsek...denemeye değer...bu arada, forumumuza değerli bilgileri ile çok fayda sağlayan önder beyden aldığım bilgiye göre 10 yıllık smmm lerin denetçi olması ile ilgili taslak geri çekilmiş, görüşülmeyecekmiş bile...
genç ve adaletli rekabetten korkmayan meslektaşlar olarak şunu gördük hepimiz bu son olayda...meslektaş olmaktan her zaman utandığım bir grup var, her türlü çıkarı, herşeye rağmen kendilerine çevirmekten utanmayacak, arlanmayacak kadar pişkin bu grup, bu grup kendi çirkin çıkarları için, adalet, hakkaniyet ve binlerce meslektaşımın kul hakkını yemekten bile korkmayacak kadar gözü dönmüş...bu adamların altından, bu koltukları almanın vakti geldi bence,,,bu günden sonra, aynı oda yönetimine oy vernelerin aklına şaşarım....

Seçimlerde alınacak en güzel tavır oy kullanmaya bile gitmemektir. Eğer biz "genç mali müşavirler" olarak ,bizi yok sayanların yapacağı seçimlerde oy kullanırsak onların yaptıklarını meşrulaştırırız. Yapmamız gereken seçimleri boykot ederek alternatif kollektif yönetimi oluşturmak ve mesleğimizin gerçek gündemini belirlemektir. Bu gündemin en başındaki konu da kayıtdışı ekonomiyi ortadan kaldıracak reformlar için kamuoyu yaratmaktır.

vedatd ' Alıntı:
TÜRMOB ve bazı SMMM odaları yöneticileri kendi çıkarları için mesleğimizin geleceğini tehlikeye atmıştır. TÜRMOB?a artık güvenimiz yoktur. Bugüne kadar sınavsız herkese denetçilik verilmesi önerileri mesleğe zarar vermekten başka hiçbir işe yaramamıştır yaramayacaktır da. Sınavsız yetki vermek denetim mesleğinin güvenirliğini ve kalitesini düşürmek demektir. Çünkü bir çok SMMM sınavsız veya uyduruk sınavlarla SMMM olmuştur. TÜRMOB yöneticileri oy kaygılarından dolayı sınava girme cesareti ve bilgisi olmayan bu kişileri denetçi yapma peşindedir. Ayrıca sözde kıdemli olan oda yöneticilerinin çoğu da sınavları başaracak yeteneğe sahip değildir. Bunlar işlerini gençler sayesinde yürütebilmektedir. Mesleğin geleceği gençlerin elindedir. Ancak TÜRMOB gençleri saf dışı bırakarak mesleğin geleceğini karartmaktadır.

Yahya Arıkan aylardır şu tezi savunmaktaydı ? Sınav kaliteyi ölçmez sadece elemeye yarar.? İşte bu saçma mantıkla kamuoyunu kandırmaya çalıştı. Ancak en sonunda kalite peşinde olmadığı amacının kendine ve yandaşlara çıkar sağlamak olduğu anlaşıldı. Kalite peşinde olan gençlerin saf dışı kalmasına göz yummazdı. Bütün dünyada sınavlar yapılmaktadır. Sınav elbette kaliteyi ölçer bir çok bilgisizi de meslekten uzak tutar.
Sınav yapılmamasını istemesinin diğer bir nedeni de mesleğe giriş şartlarının ağır olmasıdır. Bu şartlar
Lisans mezunu olmak, staj başlatma sınavı, 3 yıllık staj ve 7 adet sınavdır. Ancak Yahya Arıkan yine kamuoyunu kandırmaya çalışmaktadır. Bu şartları sağlayanlar gençlerdir. Sözde kıdemlilerin çoğu, bu şartları yerine getirmeden SMMM olmuştur. Yahya Arıkan biz gençlerin çektiği sıkıntıları yandaşlarına çıkar sağlamak için kullanmış ve bu sıkıntılı süreçlerin üstesinden gelen meslektaşlarının da yarı yolda kalmasını istemiştir.

Buradan Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu?na sesleniyorum. Mesleğin kalitesini arttırmak istiyorsanız ciddi bir sınav yapın. Göreceksiniz ki TÜRMOB?un saf dışı bırakmak istediği gençler bu sınavlarda başarılı olacaklar ve sözde kıdemliler, sözde denetçiliği sınavsız hak edenler kalem bile oynatamadan kara kara düşüneceklerdir.

Biz genç SMMM?ler olarak artık TÜRMOB yöneticilerini tanımadığımızı ve mesleğimizin saygınlığını ve kalitesi arttıracak kişi ve kuruluşları destekleyeceğimizi beyan ediyoruz. Mesleğimize zarar veren İSMMMO yönetimi ve TÜRMOB yönetiminin karşısında olacağımız ve onlara karşı kararlılıkla mücadele edeceğimiz de bilinmelidir.

Destekliyorum.

aynen bende destekliyorum

biran önce örgütlenmemiz lazım arkadaşlar
facebook veya sosyal medyada örgütlenip birbirimizi tanıyalım
neler yapabiliriz konuşalım,oy kullanmaya gelince biz birbirimizi tanıyıp örgütlenirsek
ne kadar değerli olduğumuzu anlarız o zaman yahya arıkan ve onun gibiler peşimizden
bakın nasılda gelirler oylarımızı alabilmek için o zaman herşeye pazarlık şansımız doğar

lütfen herkes bu başlığa ismini yazsın fikirlerini yazsın nasıl örgütleniriz diye ama gerçekten herkes yazsın
ortak bir karar alalım bu başlıktan hepimizin geleceği için

İSMMMO'nun Yahya Arıkan ve şürekasının saltanatlığı olduğu ortaya çıkmıştır...
Yapılan haksızlık, rezalet, adilik (başka şeyler söyliyicemde hukiken başım ağrımasın diye susuyorum) ortadadır...
"Boru" gibi sınavları vererek bir sürü paralar harcayarak aslında sınavsız muafiyeti en fazla hak eden kesim olan, biz yeni meslek mensuplarıyız....
İşin içinde siyaset olmadan,10 yıllık muafiyetten yararlanamayan tüm meslek mensuplarını birlikte hareket etmeye çağırıyorum...

evet sosyal medyada örgütlenelim, staj süresince yapılan haksızlıklara karşı örgütlenemedik,bari şimdi örgütlenelim.

artık 60 yaş üstü ve ağırlaşmış insanların gitme vakti geldi,dinamik ve çözüm odaklı hakaniyetli yöneticilerin harekete geçme zamanı gelmiştir.

60 yaş ve üstü smmm ve ymm ler piyasadn çekılmelıdır çok isterlerse meb bu ustadlara meslek lisesinde yada unv ılgılı bolumlerınde ders hocalığı imkanını sunmalıdır.....!!

75 yaşında bir smmm var.. adam hala diyorki bana bu denetim işini kavramak lazım, bir an evvel yoğunlaşıp başlamak gerekiyor diyor
adam 75 yaşına gelmiş 1937 doğumlu, hala daha yapıcam diyor bana
adamı metroda gördüm sizlerden benden daha sağlıklı ayakta gidiyor..
hayret ettim hala daha devam diyor
bunlarıda şutlamak lazım bir an evvel

yukarıdaki yorumları okuyunca smmm liğimden utandım, belge aldığımda 23 yaşındaydım, çok genç bir yaş hala kimse inanmıyor, smmm olduğuma, benden yaşça büyük bilgili olan,meslektaşlarıma hep saygı duymuşumdur, ve duyacağım, onlar bizden daha çok şey biliyorlar, belki çoğu bilgisayar kullanmıyor olabilir, istemediği ve alışmadığı için kullanmayanlar var, bilgisayar kullanmak bu zamanda bir meziyet değil artık, mesleki tecrübe denen bir kavram var bunu kimse inkar edemez, 23 yaşımdaki halimle aynı olmadığımı düşünüyorum, belgeyi aldım tamam oldum da demedim hiç bi zaman, belge almak da bir meziyet değil artık, smmm sınavı çok zor bir sınav değil, açık öğretim mezunları defalarca girdikleri için onlara zor gelmiş olabilir, bu kadar çok sınav hakkı tanınmasın, sınav zorlaştırılsın, son hakkında torpille almalar kaldırılsın, müfettişlik sınavları gibi zor olsun bizim sınavımızda mesleki kalite artsın, ondan sonra kalitesiz smmm ler şutlanmalı yaşı büyük olanlar değil, yaşı büyük olanların içinde de kalitesiz kişiler varsa onlar da şutlansın

G.KAHRAMAN ' Alıntı:
yukarıdaki yorumları okuyunca smmm liğimden utandım, belge aldığımda 23 yaşındaydım, çok genç bir yaş hala kimse inanmıyor, smmm olduğuma, benden yaşça büyük bilgili olan,meslektaşlarıma hep saygı duymuşumdur, ve duyacağım, onlar bizden daha çok şey biliyorlar, belki çoğu bilgisayar kullanmıyor olabilir, istemediği ve alışmadığı için kullanmayanlar var, bilgisayar kullanmak bu zamanda bir meziyet değil artık, mesleki tecrübe denen bir kavram var bunu kimse inkar edemez, 23 yaşımdaki halimle aynı olmadığımı düşünüyorum, belgeyi aldım tamam oldum da demedim hiç bi zaman, belge almak da bir meziyet değil artık, smmm sınavı çok zor bir sınav değil, açık öğretim mezunları defalarca girdikleri için onlara zor gelmiş olabilir, bu kadar çok sınav hakkı tanınmasın, sınav zorlaştırılsın, son hakkında torpille almalar kaldırılsın, müfettişlik sınavları gibi zor olsun bizim sınavımızda mesleki kalite artsın, ondan sonra kalitesiz smmm ler şutlanmalı yaşı büyük olanlar değil, yaşı büyük olanların içinde de kalitesiz kişiler varsa onlar da şutlansın

Bu konunun amacı dalga geçilen, yok sayılan SMMM'lerin sesini duyurmak ve bedavacıların baskısına boyun eğerek mesleği çıkmaza sürükleyen TÜRMOB ve SMMM odalarını eleştirmekti. G.KAHRAMAN'ın yazdıklarının tümüne katılıyorum. Yaşı kaç olursa olsun isteyen istediği işi yapar. Ancak bunlar bedavadan yetki alma peşindelerse o zaman karşılarında durma hakkımız vardır.

Esma Atasoy ' Alıntı:
75 yaşında bir smmm var.. adam hala diyorki bana bu denetim işini kavramak lazım, bir an evvel yoğunlaşıp başlamak gerekiyor diyor
Sayın "Esma Atasoy", sizinle aynı meslekten olduğum için utanıyorum. Hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız, hiç mi terbiye almadınız, hiç mi okumadınız. O 75 yaşında ki insan hala bir şeyler üretebilme derdindeyken, 75 yaşındayken kendini geliştirme derdindeyken, oturup ölümü bekleyeceğine hala mesleğini icra ederken siz kalkmış "şutlamak" gibi sizin o basit karakterinizi yansıtan bir ifade kullanmışsınız. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun.

Y.Yildiz ' Alıntı:
Esma Atasoy ' Alıntı:
Sayın "Esma Atasoy", sizinle aynı meslekten olduğum için utanıyorum. Hiç mi insanlıktan nasibinizi almadınız, hiç mi terbiye almadınız, hiç mi okumadınız. O 75 yaşında ki insan hala bir şeyler üretebilme derdindeyken, 75 yaşındayken kendini geliştirme derdindeyken, oturup ölümü bekleyeceğine hala mesleğini icra ederken siz kalkmış "şutlamak" gibi sizin o basit karakterinizi yansıtan bir ifade kullanmışsınız. Yazıklar olsun size, yazıklar olsun.

EL RIZKI EL ALLAH Emsa kardeşim rızık başkasının yok olası ile seni bulmaz.

Kul hakkı yediğini nerden biliyorsunuz?