Kandiliniz Kutlu Olsun

heerdeem

Katkı Sunan Üye
sevgili forumdaşlar

dün 30 Ağustoz zafer bayramını kutladık. (işe gelsekde kutladık)

bu zafer bayramı; bir şeye inandıktan sonra istikbal uğruna,hedeflerimiz uğruna neleri başaracağızımın en güzel örneklerinden biridir.
şikayet edebiyatı yapıp umutsuzluk dağıtanlara ibret olsun

bu gün de mübarek mirac kandili.

bir cihazı veya bir aygıtı imal eden, üreten nasıl onun kullanma klavuzunu en iyi şekilde bilebilirse, insanoğlunun da yaradıcısının emirlerine uyduğunda onun meleklerin dahi ulaşamadığı mevkilere gidebileceğin en güzel kanıtıdır.

bu güzel düşünce ve duygularla mirac kandilimizin başta forumdaşlarımıza ,70 milyonluk devletimize, Türki cumhuriyeti kardeşlerimize, tüm islam aleme ve de 6 milyarlık insanlığa hayırlı olmasını temenni derim

kandiliniz kutlu olsun

saygıyla

bu güzel düşünce ve duygularla mirac kandilimizin başta forumdaşlarımıza ,70 milyonluk devletimize, Türki cumhuriyeti kardeşlerimize, tüm islam aleme ve de 6 milyarlık insanlığa hayırlı olmasını temenni derim

Geceniz mübarek olsun...

kandiliniz mübarek olsun hayırlı olsun rahmet olsun şifa olsun cennet olsun günahlarımız af olsun dualarınızda naciz celal elibüyükte olsun.
mirac erişerek orada kalmak hepimize nasip olsun......

tüm forumdaşların kendilerinin ailelerinin v e tüm sevdiklerinin
kandilini en içten dileklerimle kutlar.hayırlara vesile olmasını yüce mevladan dilerim.

celal elibüyük
smmm-ist

Kandiliniz mübarek olsun.Bütün dualarınızın kabul olması dilekleriyle...

Merhaba,
Miraç Kandilinde,Yaradan'a açılan gönüller ve eller aracılığıyla tüm insanlığa, güzellikler ve iyilikler diliyorum....

İyi günler dileğiyle,

Miraç kandilinin İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlı olması temennilerimle, Kandiliniz mübarek olsun.

İslam dinini tanımayan medya mağduru müslümanlar :wink: için icad edilmiş zararsız bir bidat. Düzelir inşaallah.

OSMAN EROL' Alıntı:
İslam dinini tanımayan medya mağduru müslümanlar :wink: için icad edilmiş zararsız bir bidat. Düzelir inşaallah.

Sayın Erol

müsadenizle şöyle bir tasvir yapayım.

siz eşinize, sırandan bir günde -içinizden geldi bir demet gül yada karanfil verdiğizde mi daha anlamlı olur yoksa evlilik yıldönümünde verseniz mi daha anlamlı olur (bu arada evlimisiniz bilmiyorum :D teşbihde hata olmaz)

"Kulunu "Muhammed (s.a.v.)’i" gecenin bir anında Mescidi Haram'dan alarak, kendisine bir kısım ayetlerimizi göstermek için etrafını mübarek kıldığımız Mescidi Aksa'ya götüren Allah, her türlü noksanlıklardan münezzehtir. Şüphesiz o, işiten ve görendir."

İsra Süresi ayet:1

şu nokta da kısmen haklı olabilirsiniz. bu mübarek gecelerde tavsiye edilen ibadetlerin geçtiği hadisler zayıf olabilir. ama böyle değerli gecelerde biraz fazla ibadete teşvik biraz daha hoşgörülebilir.

bakın dikkat edelim.biraz daha fazla dedim.

şimdi 5 vakit namaz. farz oğlu farz. kılanlara Allah kabul etsin. kılmayanlara kılmayı nasip etsin. kimseyi yargılamıyoruz haşa.

şimdi bu asgari şeylerin bir şekilde yapılmadığı durumlarda böyle mübarek gecelerde (evlilik yıldönümü gibi) bazı şeyler tavsiye edilmiş.

konu çok kaygan ve suistimale açık. fazla açılamıyorum.

ama üzülerek bu vesileyle şunu belirtmek isterim. benim odam sitesinde bir kandil kutlaması yapsa ne eksilir Allah aşkına. ben dün göremedim. gören varsa lütfen düzeltsin.

halis ve bidat olmayan dualarınızda kardeşinizi unutmayın lütfen.

bu arada bu gün evlilik yıldönümüne isabet eden varsa nice mutlu yıllara diliyorum :D

saygıyla

namazın milatıdır.

fena aleminden beka alemine girişin milatıdır.

peygamberin
melekleri
cenneti
ve ALLAH ın cemalini gözle görmesinin milatıdır.

aklın almadığını gözün görmediğini kulağın duymadığını sadece iman

gözüyle algılandığı gece

bidat değil

olsa olsa ancak

insanlık için MİLATtır.

celal elibüyük
smmm-ist

değerli forumdaşlar

sevinçler paylaştıkça çoğalır, üzüntüler paylaştıkça azalır.

her zaman şuna inanmışımdır. siz gerçekten iyi niyetle bir şeye kalkışırsanız şu veya bu şekilde bir karşılığını alırsınız.

(ama bu işler bir karşılığa dayanırsa o zaman iş sevgiye değil ticaret dayalı olur . al gülüm ver gülüm :cry: )

bilenlerin malumudur, iki kişiyi ilgilendiren özele giren şeylerle azami şekilde sevgili forumdaşları meşgul etmem

ama bazı şeyler herkese faydalı oluyorsa, ya da bir haber bizleri gülüsetecekse paylaşmakta fayda olabilir.

şimdi dedik ki:

bu arada bu gün evlilik yıldönümüne isabet eden varsa nice mutlu yıllara diliyorum

bir forumdaşımız özelden mesaj çekmiş. Sayın Heerdeem. bu gün benim evlilik yıldönümüm. üstüme alınıyorum. teşekkür ederim. :D

ismini veremiycem.çünkü bilinmesini isteseydi genele yazardı. ama gönül isterki sevinçlerimizide üzüntülerimizide hepberaber paylaşalım.

ama ben cevabi yazımi genelden yazıcam.

sevgili forumdaşım nice yıllara.

bu arada bilemiyorum. Gül mü aldın karanfil mi aldın. :lol:

Allah huzur ,afiyet ve sağlık versin.

saygıyla