fonradar

Karantinada Olan Kişi

Askinim cok guzel bir soru😂😂😂

Isciyi ise almanda ve giris yapmanda sikinti yok. Ancak sigortada ''fiili calisma'' esas oldugundan bu kisinin prim bildirgesideki gunu ''0'' olur . Adina prim odemesi olmaz. Ne zaman fiili olarak calisirsa o zaman prim kesintisi uygularsin

Bence karantinada olan kişinin giriş yapılması sakıncalıdır, sgk girişini kabul etmeyebilir. Ayrıca çok mantıklıda gelmiyor.
Giriş yapıldıktan sonra karantinaya alınmış olsa neyse...

üstadım; girişi yapmam lazım kişi yabancı uyruklu.çalışma izni geldi.Ama adam karantinada..Bu sefer rapor mu olur ? ne olur bilmiyorum ?

Askinim

Girisini yapip, Prim Aylik Bildirgesini verirken gununu '0'' nedeni rapor secebilirsin.

Sevgili Bulent kardesim

SGK,da fiili calisma esas oldugundan Isciyi ise almasinda sakinca yok farzetki isciyi ise aldin ayni gun yada birgun sonra rahasizlandi. Iscinin prim hizmet belgesi 1 ay sonra verildiginden sikinti olmaz.

Mesela benim Tuzla;da Gemi mukellefim var. Orada isciler calisiyor cogu SGK girisi yapiliyor ise gelmiyor. Tabi orada kontrollerimiz zor oldugundan bu ancak ay sonu puantajlar geldiginde ortaya cikiyor bizde bu isci fiilen calismadigi icin gununu '0'' giriyoruz.

Biliyorsun Tuzla Gemi Bolgesi 6 ayda bir muffettis incelemelerine tabi simdiye kadar bir sorun cikmadi. Ama istersen sen emin olmak icin yinede bir SGK ile gorus

Çalışan rapor aldığında gün/kazanç bildirildiğinde sgk ses çıkarıyor mu çıkarmıyor. (çalışmamıştır işaretlemek şartı ile) Bu durumda da girişi yapılabilir.