Kartvizit

Merhaba smmm yeterliliğin 6 dersini verdim 2 tane kaldı kısmetse onu da 1 ay sonraki sınavda geçerim diye düşünüyorum. Bir arkadaşa ortak olacağım ofisine, kartvizit bastırmak istiyorum kendi adıma sorun Yaşar mıyım ? Teşekkürler şimdiden

Ahlâki olur mu siz söyleyin.Henüz sahip olmadığınız bir unvanı kullanmak sizi vicdanen rahatsız etmeyecekse yapabilirsiniz.

Ahlâki olur mu siz söyleyin.Henüz sahip olmadığınız bir unvanı kullanmak sizi vicdanen rahatsız etmeyecekse yapabilirsiniz.
Ahlakilikle ne ilgisi var ya o kadar sınavı geçmişim 2 sınavım kalmış.ahlakilik lise mezunu Bile olmayan insanların defter tutması mı yada bazı mali müşavirlerin birden fazla ofis açması mı yada benzeri türevler? İnsanlar stajyer bile değilken kartvizit bastırabiliyor sadece dikkat etmem gereken bişey var mı siz bilgili değerli üstadlara sormak istedim ama siz ancak yargılamayı biliyorsunuz yardımcı olmayacaksanız yorum yapmayın lütfen. Ahlakı sizden öğrenecek değilim siz önce kendi ahlakınızı sorgulayın.

Şimdi değerli ama bir o kadar da saygısız meslektaşım; bir önceki mesajınızda "ünvana hak kazanmak gerekiyor" diyen sizsiniz ben değil.HENÜZ hak kazanmadığınız bir ünvanı kullanmakta sakınca görmüyorsanız beni değil önce kendi ahlakınızı sorgulayın.Daha 5.mesajda bana ahlak dersi vermeye de kalkmayın.Başkaları kullanıyormuş.O zaman gidin kullanın ne soruyorsunuz? Yanlış örnekleri önümüze koyup bende yapsam ne olur ki diyorsunuz.Gidin yapın o zaman.Stajyerken kart bastıran kişi karta stajyer yazıyorsa ne alâ,müşavir yazıyorsa o da yanlış yapıyor.Ne yapalım şimdi,oturup onumu tartışalım.
Yahu gidin işinize.

Şimdi değerli ama bir o kadar da saygısız meslektaşım; bir önceki mesajınızda "ünvana hak kazanmak gerekiyor" diyen sizsiniz ben değil.HENÜZ hak kazanmadığınız bir ünvanı kullanmakta sakınca görmüyorsanız beni değil önce kendi ahlakınızı sorgulayın.Daha 5.mesajda bana ahlak dersi vermeye de kalkmayın.Başkaları kullanıyormuş.O zaman gidin kullanın ne soruyorsunuz? Yanlış örnekleri önümüze koyup bende yapsam ne olur ki diyorsunuz.Gidin yapın o zaman.Stajyerken kart bastıran kişi karta stajyer yazıyorsa ne alâ,müşavir yazıyorsa o da yanlış yapıyor.Ne yapalım şimdi,oturup onumu tartışalım.
Yahu gidin işinize.
Kesinlikle Haklısınız Tahsin bey

Merhaba smmm yeterliliğin 6 dersini verdim 2 tane kaldı kısmetse onu da 1 ay sonraki sınavda geçerim diye düşünüyorum. Bir arkadaşa ortak olacağım ofisine, kartvizit bastırmak istiyorum kendi adıma sorun Yaşar mıyım ? Teşekkürler şimdiden
Hak kazanılmamış ve haiz olunmamış ünvanların kullanılması yasaktır.

Sayın Tahsin Kurt üstat, hiç bir zorunluluğunuz olmamasına rağmen üşenmeden herkese elinizden geldiğince cevap veriyorsunuz. Sırf teşekkür etmek için yazma ihtiyacı duydum. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Sizin aracılığınız ile paylaşım yapan diğer üstatlara da teşekkür ederim.

Sayın Tahsin Kurt üstat, hiç bir zorunluluğunuz olmamasına rağmen üşenmeden herkese elinizden geldiğince cevap veriyorsunuz. Sırf teşekkür etmek için yazma ihtiyacı duydum. Bilgi paylaştıkça güzeldir. Sizin aracılığınız ile paylaşım yapan diğer üstatlara da teşekkür ederim.
Sayın paraf,öncelikle ben teşekkür ediyorum.Bu konuda müsterihim.Benden daha iyi nice üstatlar var aramızda,hepsi ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor ayrıca.Zaman geçirdiğimiz bu ortamı,daha iyi hale getirmek,ne biliyorsak onu paylaşmak amacındayız.Başka bir beklentimiz ne olabilir? Olsa olsa kuru bir teşekkür sadece.Yazanda sağolsun yazmayanda,ne diyelim :)
Aynen devam sevgili paraf.Saygılar

hayır bir sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum 2 farklı arkadaşım aynı sizin bahsettiğiniz yöntem ile başka bir ofisi kullanıp kendi kartvizitlerini kullandılar bir sorun yaşamadılar.

Merhaba, sorunuzu ve devamındaki savunmalarınızı okudum. Aslında kendiniz gereken mantığı kurmuşsunuz. Öncelikle hukuk normatiftir, size başka , bahsettiğiniz lise mezunu olup kaçak defter tutana ya da iki ofis açan SMMM'ye aynı mesafededir Hukuk. Madem ki o kadar sınavı verdiniz, sizin ruhsat almadan meslek mensubu olamayacağınızı ve hiç sınava girmemiş biriyle dahi aynı seviyede olduğunuzu kabul edecek yetkinliğe erişmemişsiniz. Kaldı ki siz ruhsat almadan bir büroya ortak olamazsınız bunu da bilmeliydiniz. Çok yersiz bir tartışma içine girmişsiniz. Tek sınavım kaldı kendime SMMM diyeceğim demek İstanbul'dan Antalyaya giden uçakta yolda inmek istemekle aynı gereksiz çıkarım. Ben utandım mesleğim adına.