fonradar

KÇÖ Para İadesi

kadir34

Katkı Sunan Üye
kısa çalışmadan çıkarttığımız personele ödeme geldi,
para iadesi nereye yapılıyor bilgisi olan varsa yardım rica ederim,

1. Adım; İŞKUR dan Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgilenen personel ile iletişime geçilmelidir (Mail veya Telefon görüşmesi),
  2. Adım; Fazla Ödemelerin olduğu aya ait (Puantaj Kayıtları ve SGK kayıtlarının uyumlu olduğu) ‘Oran Excell’ tablosunu Kısa Çalışma Ödeneği ile irtibatta olduğunuz personele e posta gönderilmesi,
  3. Adım; Kısa çalışma Ödeneği ile ilgilenen personele göndermiş olduğunuz ‘Oran Excell’ tablosunu İŞKUR portalına yükler ve karşılaşılan fazla ödemeleri rapor halinde İŞVERENE mail atacaktır,
  4. Adım; İŞVERENE iletilen raporda oluşan fazla ödemeleri İŞKUR un PTT Hesap Numarasına 019152..(Bağlı bulunduğunuz ilin plaka numarası) hesabına yatırılması gerekmektedir,
  5. Adım; Dekont, dilekçe ve oluşturulacak Excell listesi ……[email protected](Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgilenen personel maili )adresine gönderilmesi gerekmektedir,

Örnek Dilekçe;

T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ……………….Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ………….. Hizmet Merkezine

Konu: Kısa Çalışma Ödeneği …………………………………….. unvan, ………………………… sicil ……………. işkur numaralı işyerimizin Kısa Çalışma Ödeneği ile ilgili 2020/… döneminde personelimize yapılan fazla ödemeler 019152..(Bağlı bulunduğunuz ilin plaka numarası) hesabınıza ……..TL yatırmış bulunmaktayız, Gereğinin yapılmasını Arz Ederiz,

Saygılarımızla;

teşekkür ederim Ferhat Bey,
işkurdaki memura mail attım, bilgim yok matbu evrakta vakıf katılımın bi hesabı var istersen oraya gönder dedi,
olmazsa PTT den bi deneyelim başımız ağrımasın

Arkadaşlar, İşkur Müdürlüğüne kısa çalışma ödeneği almakta iken, ...../...../....... tarihinde işletme kapanmıştır veya bu tarihten sonra işe başlanılmıştır şeklinde bir dilekçe ile bildirmemiz kısa çalışma ödeneğini kesmek için yeterli olurmu.?