fonradar

Kdv İade Alacağının Sgk Prim Borçlarına Mahsubu Hk.

melissa78

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

sgk prim borcuna kdv iade alacağını mahsup etmek üzere vergi dairesi ile görüştüğümde, 31/07.. vadeli borç dökümünü getirin dediler, 15.08.2012 tarihine kadarda mahsubunuzu yapalım dediler.

vergi dairesinin istediği borç dökümünü almak üzere sgk ya gittiğimde ise; memur, bu dökümü vermek zorunda olmadıklarını, vergi dairesinin bu isteğini mantık dışı bulduğunu söyledi. Buradan herhangi bir döküm verilemeyeceğini söyledi. Hatta bizzat işverene söylemiş bunu. Bende karşı çıktım tabi

bunun üzerine vergi dairesine, internetten alınan borç dökümünü götürmeyi denedik ama vergi dairesi bu çıktıyı kabul etmiyor.

kdv iadesini sgk prim borcuna mahsup için neye göre işlem yapılmalı?
çözüm yolu arıyorum bulamıyorum :(

Ynt: Kdv iade alacağının sgk prim borçlarına mahsubu hk.

Mahsubunu istediğiniz ayın SGK tahakkuku ekleyerek, hangi dönemin kdv iadesinden mahsup edileceğini belirten dilekçe vermeniz yeterlidir. (Damga vergisinin mahsubu olmuyor.Nakit ödeniyor.)
Vergi dairesindeki memur işgüzarlık yapmış.

Ynt: Kdv iade alacağının sgk prim borçlarına mahsubu hk.

SGK dan borç dökümü alma uygulaması bayağı eski, artık SGK tahakkukundan 3 nusha fotokopi ve dilekçe ile birlikte yapılıyor, damga vergisinide mahsup edebilirsiniz, yalnız damga vergilerinde, prim borçlarında olduğu gibi 15 gün süre yok, ayın sonunda ödemezseniz gecikme zammı işliyor, mahsububuza geceikme zammı ekleyebilir yada bankadan ödeyebilirsiniz

merhaba,bizde her ay sgk borçlarımızı kdv iademizden mahsup yapıyoruz ve sgk müdürlükleri borç dökümü vermede herhangi bir sorun çıkarmıyor,bu olay tamamen memurun üşengeçliğinden olmuş,bu arada sgk prim borcundaki damga vergisi mahsup edilmiyor hatta damga vergisini nakit ödemeden borç dökümü verilmiyor,iyi çalışmalar

Merhaba
Vergi daireniz sskdan döküm getirmedende sadece ssk tahakkukları ilede işlem yapabiliyor, damga vergisi borcunu ödüyorlar, sadece damga vergisinde şöyle bir sorun var, ssk primlerinde 15 günlük süreyi damga vergisinde vermiyorlar, ayın sonunda ödemeniz gerekiyor, ama mahsup dilekçesine 1 tl lik gecikme faizi ile yazabilirsiniz, prim borçlarınız ile mahsup ediliyor

Cari ay borçlarında sgk dan yazı almanıza gerek yok.damga vergisi de mahsup ediliyor.