Kdv İstisna Belgesi Olan Müşteriye Satış

KDV istisna belgesi olan bir firmaya KDV`siz mal satışı yapıldı. Bu satışın rakamlarını KDV Beyannamesinde hangi sütunda göstermem gerekiyor. Satış yaptığım firma "Diğer İade Hakkı Doğuran İşlemler sütununda belirtin çalıştığımız tüm firmalar böyle yapıyor" diyor Vergi Dairesi "siz bir şey yapmayacaksınız alıcı firma yapacak" diyor 444 0 435 e-beyanname hattı "Ek-9 u doldurun" diyor ama BDP`de Ek-9 yok ya da ben bulamadım.

Bu konuda bilgisi olan üstatların yardımını rica ederim.

İstisna hakkında bilgi verirseniz daha yarımcı olabilirim. İstisna neyden kaynaklanmakta?

İstisna hakkında bilgi verirseniz daha yarımcı olabilirim. İstisna neyden kaynaklanmakta?

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan TBMM tarafından 03.12.2008 5824 sayılı kanunla uygulanan Çerçeve Anlaşması ile bu anlaşmaya konu mal ve hizmetlerin teslimlerinde KDV istisnasının uygulanma şartlarını içeren 08.05.2009 tarih ve 27222 nolu Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Amacı (IPA) Çerçeve Anlaşması Genel Tebliği Sıra no 1 hükümleri gereğince doğrudan KDV mükelleflerinden ürün temin edilmesi halinde tanınan KDV muafiyeti kapsamında.

Son düzenleme: