Kdv Uygulama Genel Tebliği İle İspat Etme Nasıl Olacaktır ?

SerhanSerhan

Tanınmış Üye
Firma 2011 yılında mal aldığı bir firma Sahte Belge Düzenleme tespiti yapılmış ve vergi dairesi ispat edici belgelerle başvurun diyor
Biz firma ile yaptığımız irsaliyeler+faturalar+ödemeler banka yoluyla belgeleri ekleyip yazı yazacağız
Bilmiyorum ispat için başka hangi evrak gereklidir
Bu durumda, vergi dairesi yinede faturaları kayıtlarınızdan çıkarın der mi?
O zaman KDV genel tebliğinde yer alan "ispat edici belgeler" veya ispat etme noktasında başka hangi evrakla ispat etmeliyiz ki? O zaman tebliğdeki bu ifade sadece laf olsun diye konulmuş bir ifade çünkü kesin hüküm yoktur şu belgeler ispat demiyor
Yeni KDV uygulama genel tebliği ile ne değişti? Çünkü uygulama aynen eskisi gibi
Yukarıda bahsettiğim gibi imzalı irsaliyeler+fatura ve banka yolu ödeme evrakları ispat için yeterli olmaz mı?
Saygılar

Bence yeni kdv tebliği çıktıktan sonra vergi dairesine mükellefi tekrar sorgulatıınızmı ? Çünkü yaklaşık 150.000 özel esaslara alınan mükellefin bir çoğu koddan çıktı. Başıma geldi vergi dairesine gittim. Yeni tebliğ gereği koddan otomatik çıktığım söylendi. Sadece bir öneri...

Bence yeni kdv tebliği çıktıktan sonra vergi dairesine mükellefi tekrar sorgulatıınızmı ? Çünkü yaklaşık 150.000 özel esaslara alınan mükellefin bir çoğu koddan çıktı. Başıma geldi vergi dairesine gittim. Yeni tebliğ gereği koddan otomatik çıktığım söylendi. Sadece bir öneri...
Aynı durumla bende karşılaştım fakat tebliğin hangi bölümüne istinaden anlayamadım sizin bilginiz var mı?

Aynı durumla bende karşılaştım fakat tebliğin hangi bölümüne istinaden anlayamadım sizin bilginiz var mı?
Şu an hatırlayamadım fakat sanırım kullanım ile ilgili olan mükellefler ile ilgiliydi. Zati çıktığımızı öğrenince açıkçası çokya kurcalamadım desem yeridir. :)