Keşinleşmiş Mahkeme Kararından Sonra İşverenin Tazminatı Ödeme Süresi Hakkında

merhabalar... siz degerli üyelere kısa bir sorum olacak keşinleşmiş mahkeme kararını, işverene tebliginden sonra işveren ne kadar süre içerisinde ödemesi gerekir..

Burda bir yanlış anlama var galiba. Ya da karar henüz kesinleşmedi. Mahkeme kararı kesinleşmiş ise onu artık karşı tarafa tebliğ etmezsiniz. Doğrudan ilgili icra müdürlüğüne gidip takip açarsınız. Davayı kaybeden taraf da ödemesini icraya yapar.

sayın nizam bey haklısınız alalacele yazdıgım için yanlış yazmışım.sizinde bahsettiginiz üzere ilgili icra müdürlüğüne avukatım alacaklar için takip actı. ancak nerdeyse 2 hafta gıbı bir zaman gecti benim sizden ögrenmek istedigim bunun bir süresi varmı yoksa icra hemen alacakları tahsil ediyormu yani icra ne kadar süre tanıyor borçlu tarafa

İcra dairesi genel olarak bildirimin kişiye ulaşmasından itibaren 7 günlük bir ödeme süresi tanır.
Ödeme emri karşı tarafa ulaşmışsa, gerisi avukatınızın takip hızına bağlıdır

İcra emrinin arkasında yazar . Yanlış hatırlamıyorsam 7 günlük süre tanır. Bu süre içersinde ödenmez veya bir itiraz öne sürmez ise ceri icra yoluna başvurulur. Ya da icra tahhüdü verir borçlu yani bir teminat göstererek 3 ay içinde ödemeyi tahhhüt eder.

anladıgım kadarıyla 3 ay daha beklicez çünki ilk iş mahkemesinin kararından sonra avukatımla iddaya girmiştik avukatım öderler demişti bende hayır temhiz ederler demiştim ve benim dedigim oldu.. tabi avukatım firmanın büyük olmasından dolayı öyle düşünmüştü.zaten ilk mahkeme kararından sonra avukatım icra takibi başlatmıştı sonra firma temhize gitti. yargıtaya giden dava yine lehime cıktı. şimdi kaldı alacagım paranın tahsilatı.. sizinde bahsettiginiz üzere 7 gün içerisinde ödemeyeceklerini adım gibi biliyorum.muhtemelen icra tahhüdü vereceklerdir.çünki iş iddaya bindi ben ne kadar parayı gec alırsam onlar o kadar sevineceklerdir eminim.. ama farketmez eninde sonunda alacam o hakkım olan parayı..3 yıl bekledim 3 ay daha beklerim.sayın keremcem ve nizam bey sizlere cok teşekkür ediyorum sordugum her konuda beni aydınlattıgınız için..şu işleri halledince mahkeme sürecini neden nasıl tazmınatsız cıkarıldıgımı.. aslında adalet gecde olsa tecelli ettigini yazmak isterim belki benım durumumda olan calışan arkadaşlara örnek olur

sayın keremcem bir türlü işsizlik sigortasına sıra gelmedi:) ancak yetkılılerle yapmış oldugum telefon konuşmasını yazmıştım ..dedigim gibi şu işverenden hakkımı alayım daha sonra mahkeme kararı ile işkurun kapısını çalacam.umarım devletı devlete şikayet etmek zorunda kalmayız.çünki eski işyerim tıpkı fatıh terım gıbı her tür taktıgı denedıler uzatmalara kadar goturduler ama macı ben kazandım:) benim tek anlamadıgım şu düşünün karizması kariyerı saygınlıgı olan bır fırma mahkeme koridorlarında adını nasıl lekelemeyı göze alır anlamıyorum.. dedıgım gıbı ben bu forumdan cok seyler ogrendım hepınızden allah razı olsun.elimden geldıgı kadarıyla herseyı paylaşacagım..önce şu işleri bi halledeyim detayına kadar yazacam bu forumda..... gerek mahkeme surecını gerek işsizlik sigorta olayını.benım durumumda olan calışan arkadaslara en azından ön bilgi olur.. saygılarımla

Bende seninle aynı dava için uğraşıyorum çok şükür gecen hafta bitti inşallah alırız paralarimizi