Kira Kontratı

arkadaşlar slm.

şirket 01 mart 2006 da bir yer kiralıyor. daha sonra mali sıkıntılardan dolayı 6 ay kirayı ödeyemiyor. şirketi temsilen şirket kaşesi altında 2 ortak kontratı imzalamış. benim bildiğim bu borçdan şirket sorumludur. kefil yok. şirket adına imzalayan ortak için borç takibi yapılablirmi.

saygılar

Ynt: kira kontratı

Şirket anladığım kadarı ile limited. Şirket kaşesi altında şirket yekilisi (müdür,ortak) imzaladı ise şirket sorumludur. Şahsi sorumluluk yoktur.

Ynt: Kira Kontratı

şirket anonim şirket. hacze gelinmiş şirketin içi boş.şimdi imzalayan yetkililere gideceğiz diyorlar.bu bir tehtitmi yoksa gidilebilirmi. benim bildiğim gidilemez ama emin olmak istiyorum.

Aş ise daha rahat. Yönetim Kurulu sorumludur ama şahsi varlık söz konusu değil.
İflas yolu ile takip yapabilirler. şirket varlığından iflas masasına kayıt yaptıracak.

sayın nguroy
şirket iflas durumunda değil. sadece alacak takibi yapacak mal varlığı yok. iflas durumunda semaye ödenmişse yönetim kurulu kamu borçları hariç diğer borçlardan sorumlumudur. iflas ederse şirket alacaklılar yönetim kurulunun şahsi mal varlığına takip yapabilirmi

Hayır. Kira kontratı kamu borcu değildir. Kamu borcu kavramı sadece vergi ve ssk borçlarını kapsıyor.
Şirketin iflas durumunda olmadığını biliyorum. Söylemek istediğim alacaklılar iflas yolu ile takip yapabilirler.

ben anlatamadım.
diyelimki şirket iflas etti. şirketinde malı yok. yönetim kurulu bundan sonra şahsi malı ile sorumlumudur. mülk sahibi yönetim kuruluna borç için gidebilirmi. yoksa şirket iflas ettiği için borç bitermi.

Hayır yazdım ya . 3 Kişilere karşı sorumlu değil . Maliyeye karşı sorumlu