Kira

Üyelik
23 Ağu 2007
Mesajlar
99
Konum
SAMSUN
firmamız yüksek öğrenim kredi ve yurtlar kurumu .......... yurdu müdürlüğünden
yurda ait çamaşırhaneyi kiralayarak işletmeye başlamıştır.

ben buraya ait 2 nolu kdv veya stapay vermeylimiyim yada hiç birini mi vermeyeceğim ?

bize verdikleri makbuzun altında
kurumumuz 5422 sayılı krumlar vergisi kanununun 7/5 maddesi gereğince kurumlar vergisinde 3065 sayılı kdv kanununun 17/2-a maddesi gereğince de kdv vergisinden muaf ve istisnadır.

denilmekte bana yardımcı olursanız sevinirim
 
Üyelik
30 Mar 2007
Mesajlar
109
Konum
istanbul
Ynt: Kira

30 seri nolu kdv genel tebliğini bi tetkik edin derim.
sorumlu sıfatıyla vereceksiniz diye düşünüyorum.
 
Üst