Kiralık Belge

• Konbuyu başlatan alman72
  • Başlangıç tarihi
Ynt: Kiralık Belge

Kaç yıldır piyasanın içindeym ve hiçbir şekilde bırakın 50-60 ' ı , 20-30 arası bile mükellefi olupda belgesi olmadığı için bir belgeliye gel ortak olalım diyen bir kişiyi ne gördüm ne de duydum, ha derseniz ki bunun tersi bir durum varmı , evet var.
Piyasada mükellefi olmayan, kendi hizmetini pazarlamayı bilmeyen hatta belgesi olupda işi bilmeyen bir sürü belgeli var ve ilanlara bakarsanız müşteri portföyü olan yardımcı eleman aranıyor gibisinden ilanlar göreceksiniz. Sonuç olarak mükellefi olan kişi her şekilde belge bulur çünkü belli bir kaptali vardır düzenli bir geliri vardır ve piyasada parası olan pazarlamayı bilen her zaman güçlüdür ancak belgesi olupda işi bilmeyen yada hizmet pazarlamasından bi haber olan, bilgisayar başında kayıt yapmayı smmm mesleği zannedip asosyal olan müşteri bulamayan, karşısındakini ikna kabiliyeti nerdeyse olmayan kişilerde aç kalmaya ve en son çare olarak belgesini kiralamaya hatta kiralayacak inasn aramaya mahkumdur.

Korsan bürolardan dert yanılıyor ancak bu korsan büroların varlığını sürdürmesini sağlayanlarda gne bu piyasada dert yanan belgeliler , şimdi bildiğiniz bir korsan büroyu şikayet etseniz ispat lazım, adamlar belgeyi kiralıyor, ofisi kuruyor ve kendilerini belgeyi kiraladıkları adamın yanında ssk lı gösteriyor, buyrun hadi korsan olduklarını ispatlayın, nasıl olacak incelemeye gelseler ne olacak biz işçiyiz diyecekler siz şikayet ettiğinizle kalacaksınız.

İstanbulda SMMM belgesi olupda gerçekten büyük bir firmada belgesini kullanan, amacı koltuk sevdası olan ve sözde muhasebe müdürlüğü yapan ancak 1100 TL maaş alan belgeli gördüm. Adamın suratına birader sen mesleğine ve bu mesleği yapanlara ihanet ediyorsun git limon sat bari ticaret yaparsın, belgem yok benim maaşım bile şuan senden fazla dedim adamın suratı kıpkırmızı oldu tek kelime edemedi.

Bu konudaki son sözümdür belge kiralamak ,belgesi olupda sırf koltuk sevdası için çok ucuz maaşlara çalışmak bu mesleğe ve bu mesleği yapanlara ihanettir.

stonhand ' Alıntı:
..... git limon sat bari ticaret yaparsın, ......
Kar marjı daha düşük olabilir ama sürümden çok para kazanılabilir. Yerinde bir tavsiye olmuş.

Mesleğin kendi içinde çözmesi gereken sorunlar, herkesin kendi evinin önünü süpürmesi lazım, ancak ev yok ki önü süpürülsün, akademik eğitim olmadığı için idealist meslek adayları da pek yok. Halbu ki açılsa TURMOB Üniversitesi, meslek mensupları burada eğitim alsa meslek çok farklı yere gider.

Bence ilk önce mesleğe gereken saygınlığı kazandırmamız gerekiyor,mesleği icra etme düşüncesinde olup işine gönül veren tecrübe ve belge sahibi olan insanların toplumda iş dünyasında ve devletin gözünde bir yeri saygınlığı yaptırımı olmalı,konuştuğunda bir değeri olmalı.
Mükellef ten ücretini tahsil edemediği için defterlerini devretmeyen daha sonra senet imzalatıp devreden meslek mensubu yanında ,1 yıl her hizmeti görüp ücret almayan meslek mensubu da var.Bağımlı çalışıp şirkette hiçbir statüsü olmayan veya ruhsatı olup meslekle hiçbir alakası olmadığı halde bağımsız çalışanlarda var ve bu uzayıp gider...Odalar ve birliğin bu olumsuz yapıda payı büyük,uzmanlık programı şu eğitim bu eğitim açıp duruyolar ne sonuca varmayı düşünüyolar belli değil ;piyasada ,uygulamada çok büyük bir başsızlık ve keyfiyet bozukluğu var.

Herşeyin çivisi çıktığı gibi bu işinde çivisi çıkmış durumda.En büyük sorumlu da tabiki bizleriz,ama sebebimiz de bi o kadar haklı geçim kolay değil.

odalar ve türmob hiç pazar analizi yapmış mı?il ve ilçeler bazında ve hatta mahalle bazında mükellef yoğunluğu ve meslek mensupları arasındaki dağılım ilişkisi üzerine hiç çalışması var mı?yok..yahu hiçbirşey yapamıyorsa bile diğer meslek oda ve birliklerinin çalışmalarına baksa en azından noterlerin çalışma düzenine baksa eczanelerin dağılımına baksa yine iş çözülecek gibi ama dediğimiz gibi bir planlama hatası var sanki... ;D ;D ;D

zeynepaydin ' Alıntı:
belgenizle ilgileniyorum sizinle görüşmek isterim.05323915443 arasanız mennun olurum
Beleş kontör pardon kuruş peşinde galiba. ;D

ahahah belgenizle ilgileniyorum ;D ;D ;D

vay bee... bende ofis açacam diye çevremdekilere hebar yolluyorum vs biri bana geri dönüp dediki benim kızım muhasebeci senin belgeni ortak kullanalı mı ??? ??? ???

bende dedim bu zamana gelene kadar stajıydı masrafıydı sınavıydı her cefasına ortak mıydı da sefasına ortak olmak istiyor ;D
haklısın çok emek verdiniz tabi diyo hey allahım yaa :mad:

Ne yapalım arkadaşlar bireysel olarak dert yanmakla bitmez bu tartışmalar. Bir platform vs. kurup öyle tartışsak olmaz mı? Bireysel olarak ne kadar bağırıp çağırsak boş. Çünkü Odalar para toplamak peşinde Bu zatlar Esnaf odalarının yarısı kadar çalışsalar sorunlarımız çözülür. Geçenler de haberlerde izlemiştim. sonra da sitesinden araştırdım. Projaesini getirenlere faizsiz kredi veriyorlar. Bizimkiler de ruhsat parasını ver de ne yaparsan yapın düşüncesindeler. Haydi arkadaşlar En azında ya bir burada başlık açalım ya da facebook gibi sosyal paylaşım sitesinden grup kurarak tek güç haline haline gelelim. (Aslınde dernek diyeceğim ama önce bir elin parmakları kadar olalım. Onu da düşünürüz.?

alman72 ' Alıntı:
Böyle birşey olabilir mi?

kaynak:http://www.serisayfa.com/ilanlar/muhtelif-ilanlar/istanbul/smmm-kiralik-belge-araniyor.html

SMMM kiralık belge aranıyor

serbest muhasebesi malimüşavir belgesi kiralık aranmaktadır.
ücret ve detaylar konuşulur.
mail: aglatmazyasatir@hotmail. com

Eklenme Tarihi : 30.10.2008 17:43:00

İlan Sahibi : hakan
Email : aglatmazyasatirSeriSayfahotmail.com
Telefon :

Bu İlan 102 Kez Görüntülendi.

bu mail adresi sahte

Garip ama gerçek hikayelerden biri olan bu konu gerçekten çok ilginçtir çünki kiralık belge ile çalışan bir büro çaışştığım ofisin bulunduğu aynı pasajda 3 kere soruşturmaya tabi tutulup yine aynı adreste faaliyeni bulunmuş olup, yine çalışmış olduğum büronun bir müşterisine ilçe oda temsilcisinin fiyat kırarak işi aldığını gören biri olarak hiç bir şekilde garip karşılamıyorum, meslek takla güvercinine dönmüş ne konuşulsa boşşş.

Bu arada bu mesleği hakkıyla yapan ekmek yiyemiyor bilginiz olsun.

10000 TL
İstanbul / Güngören / Mehmet Nezihi Özmen Mah.
İlan Tarihi09 Haziran 2010
Tipiİş Arayanlar
İş AlanıMuhasebe
Eğitim DurumuÜniversite
Doğum Tarihi1957
İş Tecrübesi10+ Yıl
CinsiyetiBay
Medeni DurumuEvli
Seyahat EngeliYok
MUHASEBE ÜCRETİ AYLIK 100 TLDİR.OLUMSUZ MÜKELLEFLER LİSTESİNE GİRMİŞ ŞİRKETLER KODDAN ÇIKARILIR.VERGİ UZLAŞMALARINA GİRİLİR.YERİMİZ MERTERDERDEDİR

http://www.sahibinden.com/ilan/kari...asebecilik-vergi-uzlasmalarina-girilir/detay?

MALİ Müşavirlik Hizmeti verilir. S.M.M.M. belgeli geniş kadrosu ile şirketlere Denetim, Danışmanlık, Vergi Dairesi işlemleri, Ticaret Odası işlemleri, Resmi Muhasebe işlemleri ile Veraset ve Tapu işlemleriniz içinde hizmet vermekteyiz. 0.537.688 44 45
Bu ne ya töbe estafurrullah meslek 900 lü hatlara döndü ilana bak!!!
Nerde reklam yasağı??
Aslında mali müşavirler odaları malimüşavirlik için genel anlamda bir reklam yapsa iyi olur tv lerde gasteler de...
toplumsal bilinci oluşturmak gerekmez mi (mesleğe saygınlık, birlik beraberlik..)

pelindik ' Alıntı:
arkadaşlar istanbula bağlı serbest muhasebeciyim kartımı kiralamak istiyorum konuyla ilgilenen arkadaşlar lütfen 05326520662 nolu numaradan bağlantıya geçsinler.

Bravo diyorum başkada birşey diyemiyorum.

pelindik ' Alıntı:
arkadaşlar istanbula bağlı serbest muhasebeciyim kartımı kiralamak istiyorum konuyla ilgilenen arkadaşlar lütfen 05326520662 nolu numaradan bağlantıya geçsinler.

Oha diyorum bende bu nedir şimdi. Ayrıca kart nedir nasıl kiralanır.

Konu başlığından herhalde belgelerini kiralamak isteyenlerin buluşma adresi anlamımı çıkıyor.

Gerçekten tam yerinde bir mesaj olmuş. Eminim çok ilgilenen çıkacaktır. Şüphesiz, kartları(!) olanlar bile sizin kartınızı kullanmak isteyecektir.

Böyle bir eksiklik vardı. Büyük bir boşluğu doldurmuşsunuz. Çığır açtınız diyebilirim. Kartınızı(!) kullanma bedeli olarak da açık çek talep etmeniz gerekir. Öyle kolay kolay alınmıyor bu kart, haklısınız.

Son olarak bu girişimci yanınız da gözlerden kaçmadı. Mesleğin vakar ve onuruna (bu cümleyi epeydir kullanmak istiyordum) yakışır bir şekilde, arz-talep yoklaması yapmışsınız.

Her şeyden önce sizi tebrik ediyorum.

Numara Ahmet Ergun Dik adına kayıtlı, buraya yazan üye adı da pelindik ???

..