Kısa Vadeli Sigorta Kolları Primi oranının değişmesi hk.

Herkese iyi forumlar,
Aralık 2011 Dönemi için Aylık Prim ve hizmet belgesini 02.01.2012 tarihinde sisteme yükledim fakat onaylamadan çıktım. Bugün bildirgeyi onaylamak için sisteme girip ilgili tahakkuk fişi nin tekrar ekrana getirdiğimde Kısa Vadeli Sigorta Kolları Primi nin oranı % 3 den % 2,8 e düşürülmüş olduğunu gördüm. Oranda 0,2 puanlık eksilme Ocak 2012 den itibaren geçerli değilmi arkadaşlar. Sistemde bi hata olabilirmi.

Ynt: Kısa Vadeli Sigorta Kolları Primi oranının değişmesi hk.

Sgk, kvsk prim oranlarında değişikliğe gitmiş olabilir, yada yaptığınız iş kolunun prim oranı değişmiştir.Değiştirilmesi için bir dilekçe vs. vermediyseniz problem yok.
Sisteme yüklemiş olduğunuz bilgiler işçilere ait bilgilerdir, prim oranını yüklemiyorsunuz, onun için onaylabilirsiniz.

Ynt: Kısa Vadeli Sigorta Kolları Primi oranının değişmesi hk.

tksclb ' Alıntı:
Herkese iyi forumlar,
Aralık 2011 Dönemi için Aylık Prim ve hizmet belgesini 02.01.2012 tarihinde sisteme yükledim fakat onaylamadan çıktım. Bugün bildirgeyi onaylamak için sisteme girip ilgili tahakkuk fişi nin tekrar ekrana getirdiğimde Kısa Vadeli Sigorta Kolları Primi nin oranı % 3 den % 2,8 e düşürülmüş olduğunu gördüm. Oranda 0,2 puanlık eksilme Ocak 2012 den itibaren geçerli değilmi arkadaşlar. Sistemde bi hata olabilirmi.

Ücret bordrosundaki oranları değiştirmeyi atlamayın.