Kooperatiflerde Genel Kurul Tescili Yaptırmama

Üyesi bulundugum bir sahil arsa koopereratifi ile ilgili bugün ticaret odasından bir bilgi aldım. Kooperatif en son 2003 yılında yapılan genel kurulun tescilini yaptırmış. 2003 yılındaki genel kurulda iki yıl süreyle göreve gelmişler. 2005 yılında yetkileri sona ermiş. Ticaret sicilindeki kayıtlar böyle. Fakat biz her yıl düzenli olarak genel kurul yapıyoruz. Ama demek ki genel kurullarımızın ticaret sicilinde tescili gerçekleşmiyormuş. Genel kurullarımız her zaman problemli geçiyor. En son 29 Temmuzda ki ikinci toplantı çoğunluk sağlanamadığı için ertelendi. Yönetim bir türlü gitmek bilmediği için ciddi oyunlarla kalmayı beceriyor. Bizde herhangi tutulabilir açık arıyoruz. Şimdi genel kurulu tescil ettirmemiş olmanın suç yanı varmıdır? Neler yapabiliriz? O tarihten bu güne kadar ki yapmış oldukları işlemler yasa dışı mıdır? Savcılığa gidebilirmiyiz? Önerilerinizi bekliyorum.

Ynt: Kooperatiflerde Genel Kurul Tescili Yaptırmama

Bu konuda çok tecrübem war, umuyorum söylediklerim işine yarar;
Sicilin olumlu ve olumsuz etkisini incelemeni öneriyorum.Şu sonuca varacaksın:Bi şey olmaz....!!
Sonradan tescil de yaptırılabilir.Bu aşamada savcılığa gitmenin yararınıza olmayacağını düşünüyorum.Kendini yorma..Bişey çıkmaz...
Yapabileceğin en iyi şey müffettiş istemek(Eğer ciddi şüphelerin varsa).....Eğer meslek mensubuysan bunun yolunu rahatlıkla öğrenirsin zaten.
Kolay gelsin

Ynt: Kooperatiflerde Genel Kurul Tescili Yaptırmama

2005 yılında konut yapı kooperatıfının defterını aldık
2001 yılından 2005 yılına kadar genel kurul yapılmış fakat
tescil edilmemiş biz 2005 yılı genel kurulu ile diğer yılların tescilini yaptırdık.
geç tescil etmemizden dolayı ceza kesmediler.